• In English
 • Держенергоефективності аналізує перспективи виробництва та використання біометану в Україні

  Перспективи виробництва та використання біометану в Україні розглянули Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Головою Біоенергетичної асоціації України Георгієм Гелетухою, представниками Укртрансгазу, виробниками біогазу та іншими експертами у цій сфері.

  Як відомо, у країнах ЄС виробництво біометану швидко розвивається: із 80 млн м3 у 2011 р. до близько 2 млрд м3 у 2017 році. Станом на 2018 р. в ЄС нараховується вже близько 540 установок, що генерують таке паливо.

  За прогнозом Європейської біогазової асоціації, у 2030 р. виробництво біометану сягне 18 млрд м3 на рік.

  «Потенціал генерації біометану в Україні становить щонайменше 7,8 млрд м3 на рік, або 25% від поточного споживання газу (за даними НАК «Нафтогаз України», у 2018 р. було спожито 32,3 млрд м3 газу всіма категоріями)», – зауважив Сергій Савчук.

  Крім цього, під час наради учасники проаналізували різні напрями застосування біометану, спираючись на європейську практику, зокрема:

  • виробництво електроенергії в періоди максимального навантаження енергосистеми, що дозволяє зменшити потребу в балансуючих потужностях;
  • біометан як моторне паливо для виробників агропродукції, громадського транспорту, вантажних та легкових автомобілів;
  • заміщення газу біометаном;
  • експорт біометану в ЄС.

  Також учасники обговорили можливі механізми розвитку сфери виробництва біометану в Україні.

  «Як відомо, в ЄС діють різні стимули. Наприклад, у Франції виробник має право продавати біометан постачальнику газу за гарантованою ціною протягом 15 років. Водночас споживачі біометану звільняються від податку на споживання газу та нафтопродуктів», – повідомив Голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

  У результаті наради домовлено детально опрацювати найбільш ефективні інструменти підтримки генерації біометану та необхідні законодавчі зміни для подання у вигляді законопроекту до Міністерства енергетики та захисту довкілля України.