• In English
 • Україна отримала грант Програми ЄС Еразмус+ на обмін студентами та працівниками вишів – для цього є майже 2,8 тис. місць
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 02 жовтня 2019 року о 13:19

  200 українських організацій спільно з більш як 270 європейськими партнерами отримали 2 тис. 766 грантів для обмінів студентами та працівниками вишів. У межах Програми ЄС Еразмус+ усі учасники зможуть поїхати на навчання, практику, підвищення кваліфікації чи стажування до європейського або українського університету.

  З усієї кількості місць, які отримали фінансування, 1142 гранти призначені для студентів, а 1624 – для працівників вишів. Загалом обмін відбудеться у такій пропорції:

  839 грантів для навчання українських студентів, 303 – для європейських;

  931 грант для стажування або викладання працівників українських вишів, 693 – для європейських.

  За результатами обмінів між студентами всі отримані бали будуть перезараховані українським університетом та внесені у додаток до диплома. Викладачам зарахують такий досвід як підвищення кваліфікації.

  Переможцями від України стали заклади вищої освіти, наукові установи, громадські, приватні та державні організації з різних регіонів країни. Серед них найбільшу кількість проектів з мобільності виграли такі заклади:

  • Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;
  • Львівський національний університет ім. Івана Франка;
  • Національний університет «Львівська політехніка»;
  • Український католицький університет;
  • Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича;
  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»;
  • Національний університет «Києво-Могилянська академія».

  До списку переможців також увійшли переміщені виші. Найпопулярнішими країнами-партнерами для обмінів з Україною стали Німеччина, Великобританія, Польща, Італія та Франція.

  Довідково

  Проекти з Міжнародної кредитної мобільності надають можливості обмінів студентами та працівниками закладів вищої освіти з партнерами Програми Еразмус+. Метою обміну є навчання, проходження практики, викладання або стажування.

  У період з 2015-2018 років до Національних агентств Еразмус+ у 33 країнах-членах Програми було подано 1901 проект співпраці університетів України та Європи. З них 13051 мобільність була профінансована.