• In English
 • Державними інспекторами Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області здійснено 453 перевірки дотримання вимог земельного законодавства

  З початку 2018 року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області здійснено 453 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на землях загальною площею 12 143,84 гектара.

  За результатами проведених перевірок у Хмельницькій області виявлено 279 порушень вимог земельного законодавства на землях загальною площею 2971,92 гектара. З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено 143 протоколи про адміністративні правопорушення. Порушникам вручено 160 приписів про усунення порушень, винесено 117 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 31 399 гривень. Нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу на загальну суму 2 576 458,04 гривень.

  За результатами інспекторського впливу, до державного бюджету у добровільному порядку порушниками сплачено 101 штраф на загальну суму 28 016 грн, відшкодовано 1 740 301,35 грн шкоди, заподіяної державі внаслідок вчинення порушень земельного законодавства.

  До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Хмельниччини направлено 35 клопотань про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель. До правоохоронних органів направлено матеріали 5 справ про адміністративні правопорушення.

  Крім того, упродовж І півріччя 2018 року, державними інспекторами Хмельниччини розглянуто 316 звернень громадян та юридичних осіб і 107 звернень органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

  Довідково

  Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

  забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

  забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.