• In English
 • Держфінмоніторинг підбив підсумки своєї роботи за І півріччя 2018 року
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 16 липня 2018 року о 11:20

  Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  Зокрема, у І півріччі 2018 року Держфінмоніторингом підготовлено 438 матеріалів (з них 271 узагальнений матеріал та 167 додаткових узагальнених матеріалів).

  У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 197,1 млрд гривень.

  Держфінмоніторингом продовжується активна робота стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна,
  в тому числі В.Ф. Януковичем, його близькими, іншими посадовцями та пов’язаними з ними особами.

  Вказана робота проводиться в рамках продовження поглиблених заходів, вжитих у 2014-2017 роках, щодо блокування, арешту та конфіскації в дохід держави коштів в еквіваленті 1,5 млрд дол. США.

  Так, Держфінмоніторингом у І півріччі 2018 року рік передано до правоохоронних органів 133 такі матеріали (68 узагальнених матеріалів та 65 додаткових узагальнених матеріалів). У вказаних матеріалах сума підозрілих фінансових операцій, які можуть бути пов’язані із легалізацією (відмиванням) коштів або з учиненням іншого кримінального правопорушення, становить 276,5 млрд гривень.

  Відповідно до законодавства України Держфінмоніторинг
  (як підрозділ фінансової розвідки) спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.

  Так, у І півріччі 2018 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 37 матеріалів (з них 16 узагальнених матеріалів та 21 додатковий узагальнений матеріал) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведені за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України. Матеріали направлено до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України.

  Детальніше – на сайті Держфінмоніторингу.