• In English
 • Державна виконавча служба стоїть на захисті прав дітей, - Мін’юст
  Міністерство юстиції України, опубліковано 14 червня 2018 року о 14:45

  Минулого року Мін'юст дав старт ініціативі #ЧужихДітейНеБуває, в рамках якої було прийняте законодавство, що значно посилило відповідальність злісних неплатників аліментів. Проте реалізація першого пакета новацій дала змогу виявити додаткові прогалини в чинному законодавстві, тому було підготовлено другий пакет законопроектів, які забезпечують дітей додатковим захистом і ще більше посилюють відповідальність злісних неплатників. Законодавчі зміни необхідні для того, щоб таке ганебне явище, як борги зі сплати аліментів, відійшло у минуле. Про це заявила заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко під час зустрічі з керівниками управлінь державної виконавчої служби усіх регіонів.

  За словами Світлани Глущенко, Міністерство юстиції завжди приділяло особливу увагу забезпеченню інтересів дітей. Відомство реалізує низку ініціатив, спрямованих на захист їхніх прав. Ліквідація заборгованості зі сплати аліментів - один з ключових і пріоритетних напрямків роботи Мін’юсту.

  Закон #ЧужихДітейНеБуває, який набув чинності 6 лютого цього року і суттєво посилив відповідальність неплатників аліментів, дав вражаючий результат: завдяки нововведенням з початку року державні виконавці стягнули 1,6 млрд грн на користь 500 тисяч дітей. Майже 120 тисяч боржників з виплати аліментів було обмежено у праві виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полювання.

  «Державна виконавча служба стоїть на захисті прав дітей як у сфері стягнення аліментів, так у питанні участі батьків у вихованні дитини. Ми провели безліч зустрічей з батьками та матерями, вислухали усі думки і пропозиції. Ми абсолютно відкриті і надзвичайно відповідально ставимося до відпрацювання справ, які стосуються прав дітей. Для того, щоб посилити санкції для батьків (як чоловіків, так і жінок), які не сплачують аліменти, та розвивати інститут відповідального батьківства був розроблений другий пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває. Ми дуже сподіваємося, що Верховна Рада його підтримає. Органи державної виконавчої служби готові виконувати норми нового законодавства і забезпечувати належне виконання судових рішень у цій сфері», - резюмувала Світлана Глущенко.