• In English
 • Державна служба зайнятості: основні здобутки 2023 року
  Державна служба зайнятості, опубліковано 05 січня 2024 року о 10:57

  Упродовж року в умовах продовження війни на території України служба зайнятості продовжувала працювати для українців. Діяльність служби здійснювалася зокрема, шляхом реалізації низки урядових ініціатив, направлених на підтримку безробітних та роботодавців, а також шляхом надання вже традиційних послуг – з працевлаштування, професійного навчання, надання ваучера, організації громадських, суспільно корисних та інших робіт тимчасового характеру.

  У 2023 році служба зайнятості продовжувала удосконалювати та автоматизувати свої послуги, запроваджувала нові сервіси та програми, розробляла нові моделі обслуговування клієнтів тощо.

  За сприяння служби:

  - 661 тис. громадян отримали послуги;

  - 295 тис. українців знайшли нове робоче місце.

  - 33 тис. безробітних проходили професійне навчання, з них у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 19 тисяч;

  - 18 тис. отримали ваучер на навчання. Найбільшу кількість ваучерів видано за спеціальностями: психологія, соціальна робота, освіта, медицина, будівництво та цивільна інженерія, а також за професіями: кухар, водій, електрогазозварник, кондитер, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

  - 20 тис. громадян працевлаштовано за компенсаційними програмами для роботодавців, з них – 14 тис. внутрішньо переміщених осіб з компенсацією роботодавцям витрат на оплату праці;

  - 10 тис. заявників отримали позитивне рішення щодо надання мікрогрантів або грантів для започаткування або розвитку власної справи, з них – 226 за програмою “Грант для ветеранів та їх подружжя”;

  - для участі в суспільно-корисних роботах (у рамках реалізації урядової програми «Армія відновлення»), було здійснено 74 тисячі направлень безробітних. Люди були долучені до ремонтно-відновлювальних робіт, фасування гуманітарної допомоги, відновлення житлових будинків, пошкоджених у результаті бойових дій тощо.

  Восени стартував експериментальний проект для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни – безкоштовне професійно-технічне навчання в закладах освіти системи служби зайнятості. За три місяці дії програми до служби зайнятості вже звернулися 100 ветеранів, які отримали направлення на професійне навчання для нового початку своєї професійної кар’єри. Під час навчання забезпечується безкоштовне проживання як ветерану, так і супроводжуючій особі, у разі навчання людини з інвалідністю, а також компенсація проїзду. Заяву на навчання можна подати онлайн.

  Також було розпочато реалізацію програми з надання роботодавцю компенсації витрат на облаштування робочого місця для працевлаштованої особи з інвалідністю. За цією програмою до кінця року було працевлаштовано 63 людини з інвалідністю.

  Тож, незважаючи на складний період воєнного часу, служба зайнятості працює задля наближення нашої перемоги! Докладніше про ситуацію на ринку праці та діяльність Державної служби зайнятості ви завжди можете дізнатися на наших офіційних каналах: порталі та у соціальних мережах Telegram, Viber, Facebook, Instagram.