• In English
 • Держава розширює доступ до надання безоплатної психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей у громадах, – Юлія Лапутіна
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 12 січня 2024 року о 16:03

  Держава розширює доступ до надання безоплатної психологічної допомоги для ветеранів та їхніх сімей у громадах. Про це повідомила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час етеру національного телемарафону “Єдині новини”.

  “Надання якісної психологічної допомоги має відбуватися насамперед у громадах, куди повертатимуться українські Захисники і Захисниці. Така допомога є безоплатною і надаватиметься за трирівневою системою”, – наголосила вона.

  Перший рівень – це соціальні працівники, помічники ветерана та інші особи, які пройшли відповідну підготовку та надають соціально-психологічну підтримку та соціальні послуги, такі як соціальний супровід та адаптація.

  Другий рівень – психологічна допомога, яку можуть надавати надавачі послуг з психологічної допомоги незалежно від форми власності, в тому числі фізичні особи-підприємці, які відповідають вимогам до фахівця.

  Третій рівень – включає комплексну медико-психологічну допомогу, яку забезпечують ліцензовані установи, в яких є мультидисциплінарні команди мінімум з чотирьох фахівців (1 психіатр та 3 психотерапевти/психологи).

  “Мінветеранів буде відшкодовувати вартість наданих послуг із психологічної допомоги суб’єктам другого та третього рівня, спеціалізованим закладам не залежно від форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги. Це означає, що вже в цьому році за надання психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним у громадах буде сплачувати держава. Дана послуга для ветеранів та їхніх родин – безкоштовна. Цю роботу вже розпочато”, – розповіла Юлія Лапутіна.

  Суб'єкти надання послуг другого і третього рівня мають бути включені у Реєстр надавачів послуг з психологічної допомоги, функціонування якого забезпечує Мінветеранів, та відповідати вимогам, встановленим до них як надавачів психологічних послуг.

  Проблема ментального здоров'я наразі дуже актуальна, адже все населення, на жаль, зіткнулося з травматичним досвідом повномасштабної війни в більшій чи меншій мірі. Тому наша країна потребує великої кількості кваліфікованих психологів, які зможуть працювати із такими травмами та проблемами, зазначила Міністр.

  “Над підготовкою відповідних фахівців ми також працюємо в рамках урядової програми ментального здоров'я, якою опікується Перша леді Олена Зеленська. Звісно, залучаємо й міжнародний фаховий досвід таких країн, як США, Ізраїль, Хорватія та ін. Збереження ментального здоров’я наших Захисників і Захисниць та створення доступної системи надання психологічних послуг у громадах – є одним із важливих напрямків роботи Мінветеранів”, – наголосила Юлія Лапутіна.