• In English
 • Дерегуляція: Уряд скасував неактуальну довідку в сфері космосу
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 грудня 2023 року о 18:22

  Кабінет Міністрів України скасував постанову «Про затвердження Порядку ведення реєстру науково-дослідних і дослідно-конструкторських (дослідницько-конструкторських) робіт для потреб космічної діяльності». Таке рішення Уряд ухвалив на засіданні 12 грудня 2023 року.

  Порядок ведення реєстру було ухвалено 2010 року на виконання Перехідних положень Податкового кодексу України. Які, між іншим, передбачали тимчасове звільнення від оподаткування постачання українськими підприємцями в сфері космосу результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт. Для підтвердження підстав для такої пільги підприємства мали надати податківцям відповідну довідку, яку видавало Державне космічне агентство на основі відомостей, внесених до реєстру.

  Тимчасові пільги втратили чинність 1 січня 2023 року. В зв’язку з широкомасштабною агресією росії проти України та необхідністю залучати ресурси до бюджету на потреби ЗСУ та посилення обороноздатності країни, їх вирішили не продовжувати. Таким чином, втратила для бізнесу практичне значення й довідка, що підтверджувала право на податкові пільги.

  Скасування застарілого документа під час свого засідання рекомендувала Міжвідомча робоча група з дерегуляції.