• In English
 • Денис Шмигаль закликав міжнародних партнерів тиснути на росію, аби вона відновила гідротехнічні споруди Каховської ГЕС
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 лютого 2023 року о 17:31

  Україна закликає всіма доступними засобами тиснути на росію, аби вона закрила шлюзи та відновила гідротехнічні споруди на Каховській ГЕС, або ж дозволила це зробити українським фахівцям. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду відзначив, що після 14 ракетних атак на українську енергосистему тепер росіяни намагаються позбавити українців доступу до водопостачання.

  «Після часткового руйнування та зумисного відкриття росіянами шлюзів Каховської ГЕС ми щодня втрачаємо тисячі кубометрів води. Через що частина населених пунктів, які отримують воду саме з Дніпра, можуть залишитися без доступу до питної води», — сказав Денис Шмигаль.

  Водночас, за словами Прем’єр-міністра, ще більшою є атомна загроза. Зниження рівня води у сховищі може призвести до неналежного функціонування систем охолодження Запорізької АЕС. Денис Шмигаль підкреслив, що цивілізований світ не повинен мовчати та закликав міжнародних партнерів вжити заходів, в іншому разі це може обернутися екологічною катастрофою, що матиме незліченні деструктивні наслідки для всього континенту.

  Денис Шмигаль закликав міжнародних партнерів тиснути на росію, аби вона відновила гідротехнічні споруди Каховської ГЕС