• In English
 • Денис Шмигаль: Україна залучить грант від США у розмірі 2,5 млрд доларів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 березня 2023 року о 17:34

  Уряд ухвалив розпорядження для отримання цьогоріч другого гранту від США на суму 2,5 млрд доларів. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  За його словами, кошти надійдуть через проект Міжнародного банку реконструкції та розвитку, а також Міжнародної асоціації розвитку. Крім того, ще 150 млн доларів нададуть інші партнери, що дасть змогу залучити 2 млрд 660 млн доларів.

  «На що підуть ці кошти? Зарплати нашим рятувальникам, вчителям, лікарям, на допомогу пенсіонерам, внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю та малозабезпеченим родинам», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль зауважив, що від початку року Україна отримала майже 5 млрд доларів підтримки від ЄС та більше 2 млрд доларів підтримки від США.

  «Маємо домовленість про нову програму з МВФ. Отримали фінансову допомогу від Великої Британії, Світового банку, Німеччини, Іспанії, Фінляндії, Ірландії, Швейцарії, Бельгії, Ісландії та Естонії. Норвегія продовжила програму виплат для 50 тисяч українців, які перебувають у складних життєвих умовах та постраждали від російської агресії», — сказав очільник Уряду.

  Так само продовжуються виплати за програмами ООН та Червоного Хреста. Крім того, як зауважив Прем’єр-міністр, за останні 7 місяців у межах спільного проекту Мінреінтеграції, «Укрпошти» та міжнародних організацій забезпечено виплату одноразової грошової допомоги мешканцям деокупованих територій на загальну суму більш як 300 мільйонів гривень.

  Денис Шмигаль: Україна залучить грант від США у розмірі 2,5 млрд доларів