• In English
 • Денис Шмигаль: Україна отримала ще 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 березня 2023 року о 18:43

  Разом із європейськими партнерами Україна готує масштабну програму відновлення на 2023 рік. Для цього формується ефективна інфраструктура відбудови, якісні проекти та процедури на основі європейських правил. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Уряд під час засідання 21 березня затвердив законопроект «Про проекти національного інтересу в сфері енергетики». За словами Прем’єр-міністра, ухвалення цього документа дозволить зменшити бюрократичні процедури та стимулювати інвестиції в енергетику.

  «Це дасть можливість розподіляти інвестиції в спільні енергетичні проекти з нашими європейськими партнерами, що сприятиме швидкому відновленню та посиленню стійкості нашої енергосистеми», — відзначив Денис Шмигаль.

  Глава Уряду також повідомив, що 21 березня ЄС перерахував черговий транш макрофінансової допомоги у розмірі 1,5 млрд євро. Кошти вже на рахунках НБУ.

  Загалом від початку року фінансова допомога від Євросоюзу склала 4,7 млрд євро. Ці кошти дозволять державі втримати макрофінансову стабільність, виплачувати соціальні допомоги, пенсії, фінансувати повною мірою зарплати вчителям і лікарям.

  Денис Шмигаль: Україна отримала ще 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС