• In English
 • Денис Шмигаль: Головні завдання в енергетиці на цей рік - відновлення та захист, децентралізація, подальша інтеграція до євромережі
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 17 березня 2023 року о 17:13

  Рік тому Україна здобула «енергетичний безвіз» із ЄС. У критичний момент, коли агресор наступав на всіх фронтах, Україна швидко синхронізувалася з європейською енергомережею ENTSO-E та стала частиною енергетичного простору єдиної Європи. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Ми зірвали наміри ворога зруйнувати українську енергетику, отримали доступ до європейського енергетичного ринку, влітку наповнювали бюджет за рахунок експорту електроенергії. А в період інтенсивного ракетного терору, навпаки, Європа допомогла нам — ми імпортували електрику з ЄС», — відзначив очільник Уряду.

  Денис Шмигаль підкреслив, що це зробило нас міцнішими та стійкішими. Наразі виробляється достатньо електроенергії, аби покрити споживання, та оперативно усуваються проблеми з розподільчими мережами, які пошкодив ворог.

  Головними завданнями на цей рік в енергетиці, за словами Прем’єр-міністра, стануть відновлення та захист енергооб’єктів, децентралізація енергосистеми, подальша інтеграція до європейського енергетичного простору, збільшення наших імпортно-експортних можливостей.

  «На усіх етапах маємо підтримку ЄС. Вже зараз завдяки Єврокомісії реалізуємо програму з обміну старих ламп розжарювання на LED-лампи. Також очікуємо на першу партію сонячних панелей, які сприятимуть диверсифікації нашої генерації», — сказав Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр подякував українським енергетикам за рік героїзму та європейським партнерам за надійне плече підтримки.

  Денис Шмигаль: Головні завдання в енергетиці на цей рік - відновлення та захист, децентралізація, подальша інтеграція до євромережі