• In English
 • Денис Шмигаль запропонував Прем’єр-міністру Польщі започаткувати регулярні зустрічі Глав Урядів «Люблінського трикутника»
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 вересня 2021 року о 17:13

  Зміцнення та розвиток двосторонніх відносин обговорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Голова Ради Міністрів Польщі Матеуш Моравецький. Зустріч відбулась 9 вересня в місті Карпач у ході офіційного візиту в Республіку Польща.

  Денис Шмигаль подякував польській стороні за рішучу позицію в питаннях відстоювання принципів міжнародного права та засудження російської агресії проти України, а також у підтримці надання нашій державі перспективи членства в ЄС і НАТО.

  «Польща стала однією з перших країн, з якою ми підписали на рівні глав держав Спільну Декларацію про європейську перспективу України. Також для нас надзвичайно важливе значення мала участь Президента Польщі в установчому саміті «Кримської платформи», — зазначив Прем’єр-міністр України.

  Сторони обмінялися думками щодо подальшої взаємодії урядів у межах «Кримської платформи», а також можливостей українсько-польської співпраці в інших регіональних форматах та ініціативах. Зокрема, Денис Шмигаль запропонував Матеушу Моравецькому започаткувати регулярні зустрічі Глав Урядів «Люблінського трикутника» — України, Польщі і Литви — з метою активізації співпраці у різних галузях у цьому тристоронньому форматі.

  Прем’єр-міністр України також підтвердив готовність нашої країни стати невід’ємною частиною ініціативи «Тримор’я», яка на сьогодні об’єднує країни ЄС.

  «Країни-члени ініціативи вже неодноразово підкреслювали перспективи такої співпраці. І я вважаю, що цей формат допоможе Україні зблизити наші економіки», — наголосив очільник українського Уряду.

  Крім того, Прем’єр-міністри України та Польщі порушили питання протидії COVID-19. Денис Шмигаль подякував за надання Польщею медичних засобів майже на 4 млн євро, а також передачу першої партії у 650 тисяч доз вакцин AstraZeneca.

  Денис Шмигаль запропонував Прем’єр-міністру Польщі започаткувати регулярні зустрічі Глав Урядів «Люблінського трикутника» Денис Шмигаль запропонував Прем’єр-міністру Польщі започаткувати регулярні зустрічі Глав Урядів «Люблінського трикутника» Денис Шмигаль запропонував Прем’єр-міністру Польщі започаткувати регулярні зустрічі Глав Урядів «Люблінського трикутника»