• In English
 • Денис Шмигаль закликав керівників міжнародних компаній планувати інвестиції в Україну вже сьогодні
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 травня 2022 року о 19:06

  Після розв’язаної проти України війни росія не просто перестала бути надійним партнером для бізнесу, вона взагалі перестала бути партнером. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спеціального державно-приватного діалогу «СЕО для України», що відбувся у межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі 25 травня за участі Президента Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн.

  «Ми всі маємо усвідомити, що business as usual із росією закрито на багато років. Тому я закликаю всі без винятку міжнародні компанії, які все ще чомусь працюють в росії та фінансують бюджет війни, — вийти з цього ринку та припинити там роботу. Повністю. Зараз ваші податки там перетворюються на кулі та бомби, які летять в українських людей та українські міста», — підкреслив очільник Уряду.

  Водночас Прем’єр-міністр подякував сотням міжнародних компаній, які пішли з російського ринку. Він закликав їх уже сьогодні планувати інвестиції та відкриття виробництв в Україні.

  «Україна впевнена у своїй перемозі, а тому вже зараз ми розробляємо План відновлення нашої країни, який передбачає не просто відбудову зруйнованого. Ми хочемо побудувати нову європейську Україну. З новими прозорими правилами. З імплементацією найкращих світових практик. Цифрову країну, зручну для людей та бізнесу. Безпечну та економічно сильну», — відзначив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна бачить себе в майбутньому економічно та політично інтегрованою з Європейським Союзом. А фундаментом майбутнього Плану відновлення, за словами Прем’єр-міністра, стане нова українська економіка та нова економічна модель.

  «Лібералізація, дерегуляція та діджиталізація стануть основними компонентами, на яких будуватиметься бізнес-клімат в Україні», — наголосив Глава Уряду.

  Як відзначив Прем’єр-міністр, до повномасштабної війни багато уваги Уряд України приділяв партнерству держави та бізнесу в різних сферах. Насамперед, в інфраструктурі та енергетиці.

  «Ця взаємодія значно посилиться і буде розширена. Держава планує вкладати мільярди у збільшення видобутку газу, розвиток «зеленої» генерації та енергетики загалом, а також у розвиток нашого військово-промислового комплексу», — сказав Денис Шмигаль.

  Глибинна переробка в агросекторі та металургії також, за словами очільника Уряду, стануть каталізатором для масштабної модернізації економіки.

  Прем’єр-міністр додав, що Уряд працюватиме з партнерами України над тим, аби вони видавали своїм компаніям державні гарантії на залучення коштів для інвестицій в Україну. Такі гарантії, на його думку, дозволять інвестувати в реалізацію значних проектів приватно-державного партнерства в Україні.

  Денис Шмигаль наголосив, що оновлена Україна неодмінно стане прикладом для всього світу, а партнерство з нашою країною буде взаємовигідним для всієї світової спільноти.

  Денис Шмигаль закликав керівників міжнародних компаній планувати інвестиції в Україну вже сьогодні Денис Шмигаль закликав керівників міжнародних компаній планувати інвестиції в Україну вже сьогодні Денис Шмигаль закликав керівників міжнародних компаній планувати інвестиції в Україну вже сьогодні Денис Шмигаль закликав керівників міжнародних компаній планувати інвестиції в Україну вже сьогодні