• In English
 • Денис Шмигаль: Від приватизації великих держпідприємств у наступному році бюджет має отримати більше 12 млрд грн
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 грудня 2020 року о 16:04

  Уряд планує пришвидшити процес приватизації, тому пропонуватиме Верховній Раді зняти обмеження на продаж низки об’єктів. Про це сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час вступного слова на засіданні Уряду 23 грудня.

  За його словами, ідеться про велику приватизацію 5 теплоелектроцентралей, 3 обленерго, підприємства «Більшовик», Одеського припортового заводу, Об’єднаної гірничо-хімічної компанії, «Президент-готелю». Відповідний законопроект Кабінет Міністрів схвалив під час засідання.

  «Цим законопроектом пропонується розблокувати «Велику приватизацію» у 2021 році. Запланований продаж великих державних підприємств дасть змогу збільшити надходження до бюджету до 12 млрд грн», — зазначив Денис Шмигаль.

  Глава Уряду наголосив, що приватизація — це серйозний удар по корупції та інтересах людей, які звикли заробляти на державних підприємствах.

  Прем’єр-міністр також запевнив, що цей бюджетний рік, попри велику кількість викликів, Україна завершить оптимістично й Уряд забезпечить фінансування з держбюджету всіх виплат для людей.

  «Тільки за грудень Міністерство фінансів змогло залучити більш ніж 73 млрд гривень на аукціонах ОВДП. Вчора Мінфін залучив понад 22 млрд від продажу облігацій, а тижнем раніше було отримано рекордні 51,44 млрд грн від розміщення цінних паперів у гривні, доларах і євро. Також надійшло більш як 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС», — підкреслив Глава Уряду й додав, що на казначейському рахунку є достатня ліквідність для забезпечення всіх необхідних платежів.

  Як зауважив Денис Шмигаль, у вівторок було перераховано 541 млн грн для погашення заборгованості із зарплати шахтарям державних вугледобувних підприємств.

  «Це друга частина суми в 1,4 млрд грн, що була передбачена на виплату боргу із зарплати гірникам державних вугільних шахт. Першу частину цієї суми — 850 млн грн — гірники отримали у п'ятницю», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль: Від приватизації великих держпідприємств у наступному році бюджет має отримати більше 12 млрд грн