• In English
 • Денис Шмигаль: Україна готова спільно з Єврокомісією працювати над посиленням ресурсної безпеки Європи
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 листопада 2022 року о 18:14

  Україна готова спільно з ЄС докладати зусиль для досягнення повної незалежності від російських ресурсів. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на бізнес-форумі щодо стратегічного партнерства у сировинній сфері Україна-ЄС у межах Європейського тижня сировини 2022.

  Захід відбувся за участі Віце-президента Європейської комісії Мароша Шефчовича.

  Денис Шмигаль зауважив, що у 2021 році Україна входила до топ-10 країн за видобутком титану, залізної руди, каоліну, марганцю, цирконію, графіту. Серед 120 видів корисних копалин, що споживаються у світі, в надрах України виявлено 117. Більше того, на території України зосереджені поклади 22 з 30 корисних копалин, які входять до переліку критичних для ЄС.

  Крім того, очільник Уряду підкреслив, що наша країна залишається відданою зеленому переходу та досягненню цілей Європейського зеленого курсу.

  «Повоєнна відбудова країни ґрунтуватиметься на розвитку чистих технологій із дотриманням кращих стандартів ЄС. Ми готові спільно з Європейською комісією та зацікавленими сторонами працювати над різними ініціативами для посилення ресурсної безпеки Європи», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Як зауважив Глава Уряду, Україна може стати важливим елементом європейського економічного простору у видобувній сфері та інтегрованою частиною єдиних з Європейським Союзом промислових ланцюгів.

  Прем’єр-міністр висловив переконання, що Україна має бути невід’ємною складовою Стратегії ЄС у сфері сировини до 2030 року, затвердження якої має відбутися до квітня 2023 року.

  Денис Шмигаль: Україна готова спільно з Єврокомісією працювати над посиленням ресурсної безпеки Європи Денис Шмигаль: Україна готова спільно з Єврокомісією працювати над посиленням ресурсної безпеки Європи Денис Шмигаль: Україна готова спільно з Єврокомісією працювати над посиленням ресурсної безпеки Європи Денис Шмигаль: Україна готова спільно з Єврокомісією працювати над посиленням ресурсної безпеки Європи Денис Шмигаль: Україна готова спільно з Єврокомісією працювати над посиленням ресурсної безпеки Європи Денис Шмигаль: Україна готова спільно з Єврокомісією працювати над посиленням ресурсної безпеки Європи