• In English
 • Данський досвід з моделювання енергетичної системи та можливості моделі ТIMES-Україна

  18 грудня 2017 року під головуванням директора департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, голови Українсько-данського енергетичного центру Ольги Буславець презентовано можливості моделі TIMES-Україна для оцінки ключових показників ефективності Енергетичної стратегії України на період до 2035 року.

  Ольга Буславець привітала команду українських та данських експертів та подякувала за результативну співпрацю в рамках роботи Українсько-данського енергетичного центру, зазначивши, що завдання із оцінки показників ефективності ЕСУ є перший етапом у реалізації завдання із довгострокового моделювання та прогнозування шляхів розвитку енергетичної системи України. Під час виступу Ольга Буславець наголосила, що в Плані заходів з реалізації Енергетичної стратегії будуть визначені конкретні механізми реалізації заданих стратегічних орієнтирів, спираючись на відповідне фінансове підґрунтя, ресурсні можливості та потенційні потреби енергосектору.

  «Зрозумілим є те, що для визначення конкретних механізмів реалізації цілей ЕСУ необхідно розробити якісну та прозору модель довгострокового прогнозування енергетичного сектору України, яка буде міжнародно-визнаним інструментом. Саме тому в рамках Проекту УДЕЦ буде продовжено роботу з українськими та данськими експертами щодо розробки довгострокової моделі розвитку енергетичного сектору та створення дієвих інструментів, які дозволять обирати оптимальні шляхи реалізації стратегії та здійснювати моніторинг її виконання», -  зазначила Ольга Буславець. 

  Представниками Енергетичного Агентства Данії та Данського Технологічного Університету було презентовано досвід застосування моделювання для формування енергетичної політики та пріоритетів стратегічного розвитку Данії, зокрема моделей Times, Balmoral, Sisifos.

  У роботі семінару взяли участь представники Міненерговугілля, Енергетичного Агентства Данії, ДП «НЕК «Укренерго»,  Українсько-данського енергетичного центру, Данського технологічного університету, ДП НАЕК «Енергоатом», Інституту економіки та прогнозування НАН України, Dixi Group, проекту USAID, EU Delegation тощо. Для представників Міненерговугілля та Укренерго експерти Енергетичного Агентства Данії провели тренінг із застосування моделі STREAM.