• In English
 • ДАБІ впроваджує сучасні механізми прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 03 жовтня 2018 року о 17:45

  Запуск публічної онлайн-платформи «Прозора ДАБІ» – крок до забезпечення прозорості та відкритості сфери будівництва. На цьому наголосили під час семінару-наради з учасниками містобудівного процесу, що відбулася 2 жовтня у Хмельницькій обласній державній адміністрації.

  «Система «Прозора ДАБІ» є черговим кроком Держархбудінспекції до оптимізації, відкритості та прозорості свої діяльності. Тепер замовник будівництва може відслідковувати кожен етап проходження документів, переданих на розгляд у ДАБІ», – зазначила завідувач сектору по роботі з дозвільними документами Управління Держархбудінспекції у Хмельницькій області Олена Кухар.

  Вона також додала, що зараз у системі відображені тільки об’єкти будівництва зі значним класом наслідків, але найближчим часом проект охопить і об’єкти із середнім класом наслідків.

  До того ж з 1 листопада Держархбудінспекція відкриває доступ до інформації про проведення позапланових перевірок. Інформація ж про планові перевірки публікується на інспекційному порталі ще з квітня в рамках Меморандуму про співпрацю між ДАБІ та BRDO.

  З порядком видачі довідки про відповідність місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм та зі змінами до ДБН «Планування і забудова територій» присутніх ознайомила головний архітектор області Ірина Дунаєвська.

  За її словами, при видачі вихідних даних на проектування та при розробленні проектної документації необхідно враховувати нові норми, а саме – обмеження висотності та щільності, обов’язковість спорудження дитячих майданчиків, облаштування паркінгів виключно за межами житлових кварталів, а також – створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю.

  Про правові та організаційні положення наказу Мінрегіону №158 від 03.07.2018 р., яким затверджено порядок узаконення самочинно збудованих об’єктів незначного класу наслідків (СС1), розповіла головний інспектор будівельного нагляду Управління ДАБІ у Хмельницькій області Юлія Музика: «Ми йдемо назустріч кожному, хто прагне реалізувати своє право на узаконення самобудов. У Центрах надання адміністративних послуг області здійснюється консультативна робота щодо прийняття в експлуатацію об’єктів, які підпадають під дію «будівельної амністії». У кожному конкретному випадку забудовнику надаються роз’яснення щодо його подальших дій на шляху набуття права власності на самовільно збудовані об’єкти», - розповілаЮлія Музика.

  Більшість питань практичної реалізації забудовниками свого права на легалізацію самочинних об’єктів нерухомості було вирішено учасниками заходу у ході дискусії.

  «Законодавчі та організаційні зміни в системі архітектурно-будівельного контролю направлені на вирішення проблем будівництва та на створення умов для розвитку даної галузі економіки з метою покращення інвестиційного клімату країни», – підсумувала в.о. начальника Управління ДАБІ у Хмельницькій області Лариса Крюкова.