• In English
 • ДАБІ готова допомогти власникам самобудів у найкоротші терміни оформити документи на їх нерухоме майно
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 12 вересня 2018 року о 12:36

  11 вересня у Чернігівській обласній державній адміністрації учасники містобудівного процесу регіону обговорили питання впровадження «будівельної амністії».

  Зокрема, процедури та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозвільного документа на виконання будівельних робіт індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).

  «Удосконалення дозвільних процедур – крок до надання якісних послуг громадянам, а також передумова для розвитку бізнесу, – зауважила в.о. Голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко. – «Будівельна амністія» дає можливість громадянам впорядкувати власні документи, навіть за відсутності якісної містобудівної документації населеного пункту (генерального плану), що, на жаль, поширено в області».

  Під час семінару-наради фахівці Управління ДАБІ наголосили на ретельній підготовці необхідного пакета документів для зазначеної процедури. Легалізувати об’єкти, які підпадають під дію Порядку Мінрегіону №158, можливо за умови, що вони відповідають будівельним нормам та цільовому призначенню земельних ділянок, на яких розташовані.

  «Будівельна амністія» – це дуже важливий крок назустріч людям, які свого часу не оформили дозвільні документи на будівництво або на перебудову свого будинку чи інших споруд, а також для малого бізнесу – власників фермерських господарств. Держархбудінспекція готова їм допомогти у найкоротші терміни оформити документи на їх нерухоме майно», – підкреслила начальник Управління ДАБІ у Чернігівській області Тетяна Андрєєва.

  Щоб оформити документи, необхідно звернутися до органів державного архітектурно-будівельного контролю. Зокрема, до Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів або до новоутворених органів архбудконтролю на місцях. Заяву буде розглянуто безоплатно протягом 10 робочих днів, і за результатами технічного обстеження прийнято рішення щодо введення об’єкта в експлуатацію.