• In English
 • Цього року Україну відвідає Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 лютого 2018 року о 19:46

  Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром із регіональної співпраці Держави Ізраїль Цахі Ханегбі.

  Сторони обговорили питання політичного діалогу двох країн, зазначивши, що Україна та Ізраїль будують дружні та партнерські відносини на основі високого рівня взаєморозуміння та довіри між керівництвом обох країн. Державні візити обох президентів, офіційний візит спікера Кнесету до України та офіційні візити до Ізраїлю Прем'єр-міністра України та Міністра закордонних справ України минулого року вкотре підтверджують цю позитивну тенденцію та наміри обох сторін активізувати співпрацю.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе високо оцінила рівень міжпарламентського співробітництва країн, який суттєво зріс останніми роками. Вона поінформувала про те, що Голова Верховної Ради України Андрій Парубій має намір здійснити офіційний візит до Ізраїлю в травні цього року.

  Цього року також очікується відвідання України Прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, який дав попередню згоду на здійснення свого офіційного візиту в Україну.

  Сторони також обговорили стан торговельно-економічного співробітництва між країнами, яке розвивається досить успішно. У 2017 р. обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Ізраїлем склав 973,4 млн дол. США та збільшився у порівнянні з 2016 р. на 13%, або на 112,1 млн дол. США (у 2016 р. – 861,3 млн дол. США).

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна та Ізраїль мають великий потенціал для подальшого нарощування товарообігу. Підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем може істотно сприяти поглибленню торговельних взаємин країн. Віце-прем’єр-міністр висловила надію, що завершити перемовини щодо тексту Угоди можна буде протягом найближчих місяців.

  Вона також повідомила, що Уряд України схвалив «План заходів на 2017-2018 роки, пов'язаний з 85-річчям Голодомору 1932-1933 років в Україні». «Практично нема жодної української сім’ї, яку б не торкнулася ця жахлива трагедія. Визнання Голодомору як акту геноциду проти українського народу дуже важливе для України. Багато країн світу вже визнали цю трагедію геноцидом. Українська сторона сподівається, що Ізраїль теж визнає Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу», - зазначила Віце-прем’єр-міністр. Вона додала, що Україна продовжує досліджувати ці трагічні сторінки своєї історії і сприяє вивченню цієї теми та поширенню інформації про неї. Вона розповіла про останню книгу відомої американської письменниці Енн Еплбаум «Червоний голод» та запросила Міністра відвідати музей Голодомору в Києві.

  Цахі Ханегбі зазначив, що вшанування пам’яті жертв великих трагедій та поширення правдивої інформації про них надзвичайно важливе для нинішніх та наступних поколінь. «Ізраїль докладає великих зусиль для того, щоб про страшну трагедію ізраїльського народу – Голокост – знали всі, особливо діти, для того, щоб таке ніколи не повторилося ні з ким», - додав Цахі Ханегбі.

  Цього року Україну відвідає Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху Цього року Україну відвідає Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху Цього року Україну відвідає Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху Цього року Україну відвідає Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху Цього року Україну відвідає Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху