• In English
 • Бюджетний комітет ВРУ підтримав законопроекти, які дозволять залучити додаткові 20 млрд грн на будівництво доріг
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 16 січня 2020 року о 17:13

  Бюджетний комітет Верховної Ради України підтримав законопроекти, які дозволять залучити додаткові 20 млрд грн на будівництво доріг в Україні. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  «Завдання відновити 24000 км доріг, поставлене Президентом України та визначене у програмі діяльності Уряду, вимагає фінансування понад наявне у Дорожньому фонді. Саме тому чекаємо на прийняття Верховною Радою законопроектів 2660 та 2661, які забезпечать додаткових 20 млрд грн на будівництво доріг. 2020 рік точно буде роком рекордного будівництва доріг, мостів та інших об’єктів інфраструктури. Готуємось до початку великого будівництва», - зазначив Міністр інфраструктури.

  Для збільшення фінансування дорожньої галузі Верховній Раді необхідно прийняти зміни до Бюджетного кодексу та закону України про Державний бюджет.

  15 січня 2020 року відбулося засідання Бюджетного комітету Верховної Ради України, на якому було прийнято рішення рекомендувати до розгляду у сесійній залі, а також за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу та в цілому законопроекти №2660 і №2661. Вони дозволять Укравтодору додатково залучити фінансування на будівництво, ремонт та експлуатацію доріг на зовнішніх ринках.

  «Математика дуже проста: із наявним фінансуванням Дорожнього фонду нам потрібні 6 років для ремонту аварійних доріг. Це дуже довго. Для швидкого досягнення результатів нам потрібні додаткові кошти, які ми зможемо отримати завдяки законодавчим новаціям. Ми сподіваємося на підтримку з боку народних депутатів, адже швидкість відновлення українських доріг — умова економічного добробуту та комфорту громадян», — підкреслив Олександр Кубраков, голова Укравтодору.

  Проекти Закону передбачають, що у 2020 році за запозиченнями Укравтодору для фінансування дорожніх інвестиційних проектів буде надано державні гарантії в обсязі — 19 млрд 274 млн 083 тис. гривень.