• In English
 • Будемо підвищувати привабливість та конкурентоспроможність ГУАМ як невід'ємної ланки зв’язку Європи та Азії, – спільна заява глав урядів
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 жовтня 2018 року о 12:08

  Наголошуючи на важливості розширення економічних, культурних і гуманітарних вимірів співпраці держав-членів ГУАМ, спрямованої на формування території ГУАМ як гармонійного і згуртованого культурного простору, глави урядів країн-членів об’єднання погодилися докладати всіх зусиль для підвищення його привабливості та конкурентоспроможності. Про це йдеться у спільній заяві глав урядів, підписання якої відбулося в рамках саміту ГУАМ у Кишиневі.

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман бере участь у зібранні і також поставив свій підпис під документом.

  «Ми будемо вживати заходів, щоб прискорити реалізацію основних ініціатив ГУАМ в області торгівлі і транспортування, спрямованих на сприяння регіональному та міжрегіональному співробітництву.

  Ми будемо здійснювати скоординовані і погоджені зусилля у реалізації проектів у рамках цих ініціатив та закликаємо всі зацікавлені сторони брати участь у цьому процесі», - йдеться у заяві.

  У рамках саміту глави урядів також підписали протокол між митними адміністраціями держав-учасниць ГУАМ про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом через державні кордони. Мова, передусім про широкий обмін інформацією про перетин кордонів.

  Довідково 

  Засідання саміту глав урядів держав-членів ГУАМ проходить сьогодні, 5 жовтня, в столиці Молдови Кишиневі. Це вже друга зустріч у такому форматі. Перша відбулася рік тому в Києві.

  Будемо підвищувати привабливість та конкурентоспроможність ГУАМ як невід'ємної ланки зв’язку Європи та Азії, – спільна заява глав урядів