• In English
 • Близько 170 місцевих органів влади впровадили енергоменеджмент у бюджетній сфері за підтримки Держенергоефективності

  У співпраці з Держенергоефективності 169 місцевих органів влади запровадили енергоменеджмент/енергомоніторинг у бюджетних установах. Це майже у 3 рази більше, ніж у квітні 2017 р., коли було лише близько 60 таких органів влади.

  Зокрема, енергомоніторингом охоплено 98 міст, 47 районів, 14 регіонів, 10 об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

  Як бачимо, ініціатива Держенергоефективності, проявлена у 2017 р., щодо широкого впровадження енергоменеджменту у бюджетній сфері дала результат.

  «У квітні 2017 р. на III Форумі енергоефективного партнерства ми зібрали більше 700 представників органів місцевого самоврядування і оголосили про необхідність енергоменеджменту», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Держенергоефективності розробило та Уряд схвалив План заходів із впровадження систем енергоменеджменту в бюджетних установах.

  «На виконання цього Плану ми спільно з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» підготували та поширили серед місцевих органів влади Методичні рекомендації із зразками документів для організації системи енергоменеджменту», - повідомив Сергій Савчук.

  Більше 40 місцевих органів влади тісно співпрацюють з Агентством у цій сфері, уклавши відповідні Меморандуми. Фахівці Агентства надають постійну підтримку та консультації.

  Також Агентством із Проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа в сфері енергоефективності України» та Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні проведено 25 регіональних семінарів для понад 4000 спеціалістів-потенційних енергоменеджерів.

  Отже, майже 170 місцевих органів влади вже управляють енергоспоживанням у бюджетних закладах та заощаджують на цьому до 20% без значних капіталовкладень.

  Наразі 80 місцевих органів влади готуються до енергоменеджменту. У 2019 р. очікується, що вже 250 місцевих громад матимуть енергомоніторинг.

  «Наша ціль – поширити енергоменеджмент на всі бюджетні заклади по всій країні та дати можливість заощаджувати мільйони гривень бюджетних коштів на оплаті за енергоресурси, – наголосив Сергій Савчук. - Тому закликаю усі міста, райони, регіони та ОТГ активно впроваджувати енергоменеджмент у бюджетних установах».