• In English
 • МТОТ: Державну допомогу для осіб, незаконно позбавлених свободи РФ отримали 17 родин

  Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб продовжує виплату державної допомоги особам, незаконно позбавленим свободи Російською Федерацією у зв’язку з політичною або громадською діяльністю.

  За результатами роботи Комісії при МТОТ здійснено виплати ще 13 сім’ям осіб, незаконно позбавлених свободи Російською Федерацією у зв’язку з політичною або громадською діяльністю.

  Загалом на сьогодні державну допомогу отримали вже 17 родин у розмірі 100 тисяч гривень.

  МТОТ продовжує опрацьовувати заяви на отримання державної допомоги та формувати кейси для розгляду Комісією.

  До кінця року Комісія має намір розглянути якомога більше сформованих кейсів для розподілення цільових державних коштів на допомогу особам, позбавленим особистої свободи.

  Працівники Міністерства приймають документи для формування кейсів для розгляду Комісією на наступних засіданнях та надають консультації за телефоном 044 536 92 47 або електронною поштою: vpos@mtot.gov.ua.

  Довідково

  На виконання пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року №328 передбачено виплату у розмірі 100 тис. грн особам, позбавленим особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаних осіб або членам їх сімей.

  Постановою передбачено наступні напрями спрямування бюджетних коштів за відповідною бюджетною програмою:

  • одноразова грошова допомога у розмірі 100 тис. гривень особам, яких було позбавлено особистої свободи, звільнених у грудні 2017 р. – січні 2018 р.; забезпечення відшкодування правової допомоги та підтримки членів сімей політичних в’язнів шляхом одноразової виплати 100 тис. гривень (розгляд питань щодо такої допомоги та прийняття рішень про фінансування витрат за цим напрямом здійснюється Комісією);

  • здійснення виплат державних стипендій імені Левка Лук’яненка;

  • забезпечення здійснення заходів із соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи.