• In English
 • Більше чотирьох мільйонів гривень надійшло до бюджету у минулому році за надані адміністративні послуги землевпорядниками Сумщини

  У 2017 році Головним управлінням Держгеокадастру у  Сумській області надано більше 217 тис. адміністративних послуг громадянам та юридичним особам. За ці послуги нарахована плата у розмірі 4 млн 238 тис. гривень.

  Переважну більшість адмінпослуг (163 тис.) надано у Сумській області на безоплатній основі. Найбільш поширені запити стосувались державної реєстрації земельних ділянок (76 688 запитів) та видачі витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки (28 535 запитів).

  Майже 55 тисяч адмінпослуг землевпорядники надали на платній основі. Отримані кошти землевпорядники перерахували до місцевих бюджетів Сумського регіону.

  Найбільші надходження – у розмірі 3 млн 963 тис. грн – отримали за видачу 49 545 витягів про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. За обов’язкову, добровільну державну експертизу землевпорядної документації, а також вибіркової державної експертизи землевпорядної документації бюджети поповнено на 142 тис. гривень.

  Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирали самі при замовленні.

  Довідково

  Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.