• In English
 • Азербайджан готовий зняти обмеження щодо кількості авіарейсів з Україною, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 13 квітня 2021 року о 10:39

  Сьогодні, 13 квітня, Міністр інфраструктури України Владислав Криклій перебуває у складі урядової делегації з офіційним візитом до Азербайджанської Республіки. У рамках візиту Владислав Криклій провів переговори з Міністром транспорту, зв’язку та високих технологій Азербайджану Рашадом Набієвим.

  Сторони обговорили перспективи співпраці за різними інфраструктурними напрямками, зокрема, у сфері залізничного, авіа- і автотранспорту.

  Владислав Криклій відзначив зацікавленість української сторони у розвитку взаємовигідного співробітництва з Азербайджаном. «Сьогодні саме транспортні послуги продовжують займати одну із ключових позицій у розвитку торгово-економічних зв’язків між Україною та Азербайджаном. Тому створення комфортних умов для двосторонніх і транзитних перевезень є нашою головною спільною метою у цьому ключі. Сподіваюсь на продовження плідної співпраці та ефективного діалогу», - наголосив він під час зустрічі.

  У ході переговорів міністри обговорили перспективи співробітництва за основними залізничними маршрутами транспортування вантажів у напрямку Європа-Азія, а також у реалізації ініціативи «Економічний пояс Шовкового шляху» за напрямом Китай-Казахстан-Азербайджан-Грузія-Україна-країни Європи з використанням морських портів Чорного та Каспійського морів. Крім цього, сторони відзначили активну співпрацю у рамках міжнародних організацій ТРАСЕКА, ГУАМ та Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту (ТМТМ).

  Владислав Криклій підкреслив роль азербайджанських інвесторів у реалізації перспективних інфраструктурних проектів в Україні та наголосив на важливості подальшого розвитку цієї співпраці. «Зараз існує великий потенціал співробітництва в реалізації перспективних транспортних і інфраструктурних проектів, що лише посилить наших торгово-економічні відносини. Ми дуже зацікавлені та щиро запрошуємо азербайджанські компанії до участі в реалізації масштабних проектів в Україні. Сподіваюсь, що цей інтерес буде взаємним», - зазначив він.

  Міністри також обговорили перспективи співпраці у галузі авіації та автоперевезень. Азербайджанська сторона повідомила про готовність зняти обмеження щодо кількості авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України. Разом з цим обмеження щодо кількості авіаперевізників країна буде готова зняти до літа 2022 року.

  Щодо автолібералізації, азербайджанська сторона готова в майбутньому обговорювати це питання. Наразі сторони домовилися підвищити діючу квоту дозволів під час найближчого засідання Змішаної комісії у травні 2021 року.