• In English
 • Аудитори Донеччини у 2020 році відшкодували та попередили витрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 130 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 27 січня 2021 року о 11:06

  У 2020 році за результатами проведених інспектувань у формі ревізій працівниками Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області вжито заходів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 26 млн грн, до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ, організацій і підприємств вже надійшло 1,7 млн грн. Забезпечено відшкодування непродуктивних (зайвих) витрат на суму 7 млн грн. Попереджено втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на суму 272 тис. грн.

  До установ та організацій, у яких виявлено бюджетні порушення, у 9 випадках застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, керівникам об’єктів контролю надіслано 13 попереджень про неналежне виконання бюджетного законодавства.

  За вчинені фінансові порушення 40 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 9 посадових осіб, 23 ‒ до матеріальної, звільнено із посади ‒ 1.

  Перед органами прокуратури та об'єктами контролю ініційовано 34 позови.

  За результатами проведених державних фінансових аудитів підприємствами, установами та організаціями отримано додаткового результату (економічний ефект) у розмірі 169 млн грн, відшкодовано та попереджено втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 95 млн грн.

  З метою належної оцінки дій посадових осіб об’єктів контролю, на яких були проведені ревізії та державні фінансові аудити, до правоохоронних  органів передано 19 матеріалів контрольних заходів, за результатами розгляду яких наразі розпочато 13 досудових розслідувань, вручено 4 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  За результатами ревізій та аудитів керівниками прийнято 47 управлінських рішень.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Держаудитслужби надіслано 10 проектів інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 35 млн грн для подальшого інформування Державної служби фінансового моніторингу України.