• In English
 • Арсен Аваков та Людмила Денісова підписали Меморандум про співпрацю у сфері недопущення порушення прав людини в діяльності органів МВС
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 25 вересня 2020 року о 09:11

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 24 вересня підписали Меморандум про співпрацю у сфері виявлення та недопущення порушення прав людини в діяльності органів Міністерства внутрішніх справ України.

  «Меморандум про співпрацю між МВС та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини підписується вперше. Для МВС підписання цього документа є важливим індикатором забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав, свобод та законних інтересів громадян. Метою Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на співпрацю в частині попередження, виявлення та недопущення порушення прав та свобод людини в діяльності органів Міністерства внутрішніх справ України», - сказав Арсен Аваков.

  Очільник МВС підкреслив, що задля досягнення мети, Меморандумом передбачено підготовку та реалізацію спільних заходів, серед яких є моніторинг та аналіз причин системних порушень прав і свобод людини, їх наслідків, підготовка та узгодження пропозицій щодо попередження випадків таких порушень у діяльності органів МВС. А також організація спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх прав, напрацювання та реалізація спільних проектів та програм, спрямованих на посилення гарантій прав і свобод людини в діяльності органів системи МВС.

  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підкреслила, що громадяни України стали більш обізнаними в частині порушення прав та свобод: «Люди звертаються до Офісу Уповноваженого з питань порушення їх прав та свобод з боку правоохоронних органів. Проте варто зауважити, що і МВС, і Нацполіція оперативно реагують на наші рекомендації та усувають виявлені недоліки. Крім того, разом з Національною поліцією ми налагодили роботу щодо колекторських фірм, оскільки їх співробітники також чинять і психологічний, і психічний тиск. Поліція відкриває кримінальні провадження, якщо такі правопорушення є. Разом з поліцією ми працюємо в частині захисту прав та свобод дитини, що стали жертвами або свідками насильства. Підписання цього Меморандуму лише розширить наші можливості та підніме рівень обізнаності громадян і поліцейських у питаннях захисту прав та свобод», - сказала Людмила Денісова.

  Заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в свою чергу зазначила, що передбачені Меморандумом заходи співпраці сприятимуть налагодженню ще більш тісної та ефективної взаємодії у питаннях дотримання прав людини, утвердженню парадигми всеосяжної поваги до прав людини та основоположних свобод.

  «Цей Меморандум є свідченням відкритості та готовності до співпраці, твердого наміру нашого Міністерства всебічно забезпечувати захист конституційних прав, свобод та законних інтересів громадян, а також поліцейських, осіб рядового та начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби України, військовослужбовців Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України», - підкреслила Катерина Павліченко.

  Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в місцях несвободи Наталія Бородич, додала, що вся робота, яка передбачена Меморандумом сприятиме вирішенню проблеми порушення прав людини: «Спільні зусилля дозволять нам більше працювати на превенцію щодо недопущення порушень прав людини", - зазначила Наталія Бородич.