• In English
 • Андрій Таран: У НАТО визначили дату саміту. Плануючи своє майбутнє, Альянс має врахувати серйозність євроатлантичних намірів України
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 квітня 2021 року о 12:53

  Наступний саміт лідерів країн НАТО відбудеться 14 червня 2021 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Про це сьогодні повідомив Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг. За його словами, під час зустрічі планується розглянути «рішення щодо предметного і перспективного порядку денного НАТО на період до 2030 року, щоб протистояти викликам сьогодення і завтрашнього дня».

  «Оскільки на наступному саміті НАТО, дату проведення якого оголошено сьогодні, лідери держав-членів Альянсу фактично спланують майбутнє організації на наступні 10 років, ми хотіли б вкотре чітко артикулювати серйозність наших євроатлантичних намірів. Розраховуємо, що ця позиція України буде відображена у документах, які розглядатимуться у Брюсселі 14 червня», — прокоментував повідомлення Міністр оборони України Андрій Таран.

  За його словами, остання ескалація російської військової присутності вздовж кордонів України не залишає жодних сумнівів, яка країна сьогодні становить найбільшу військову загрозу в євроатлантичному просторі. Сьогодні у Брюсселі це чітко усвідомлюють, оскільки Генеральний секретар НАТО недвозначно назвав «агресивні дії Росії» серед викликів сьогоднішнього та завтрашнього дня.

  «Потужним сигналом у рішеннях саміту НАТО 14 червня для світової та європейської безпеки могла б стати демонстрація відданості рішенням Бухарестського саміту 2008-го року, що декларує безумовну перспективу членства для України та Грузії», — наголосив Андрій Таран.