• In English
  • Андрій Рева: У бюджеті на наступний рік передбачено більше коштів на програму житлових субсидій, ніж у цьому році
    Міністерство соціальної політики України, опубліковано 16 листопада 2018 року о 15:54

    Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів в інтерв'ю журналістам про те, що фінансування програми житлових субсидій у 2019 році збільшено в порівнянні з 2018 роком.

    «У 2018 році на програму житлових субсидій було закладено 71 мільярд гривень, але з цієї суми майже 18 мільярдів - це борги за попередні періоди. До речі, 2018 рік був першим роком, коли Уряд не тільки не нарощував борги по субсидіях, але й зменшив їх на 18 мільярдів гривень. Тому на субсидії було передбачено 53 мільярди гривень, а на наступний 2019 рік передбачено 55 мільярдів гривень», - заявив Міністр.

    Урядовець також зазначив, що відповідно до розрахунків, у тому числі міжнародних експертів, цих грошей має вистачити для фінансування програми: «На збільшення кількості субсидіантів впливає зростання тарифів, а на зменшення їхньої кількості та розміру субсидій працює зростання доходів громадян. Протягом двох років комунальні послуги і ціна на газ не зростали, в той же час внаслідок пенсійної реформи пенсії зросли на 30 відсотків, а заробітні плати протягом першого півріччя зросли на 25 відсотків. Тому, якщо говорити про підвищення тарифів на газ на 23,5 відсотка, що вплине на збільшення тарифу опалення в середньому на 16 відсотків, то можна зробити висновок, що ці цифри корелюються одна з одною, а отже, різких змін у кількості субсидіантів та розмірах субсидій не буде».