• In English
 • Павло Клімкін у Вашингтоні взяв участь у Форумі, присвяченому 85-им роковинам Голодомору-геноциду 1932-33рр. в Україні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 листопада 2018 року о 16:35

  15 листопада у м. Вашингтон пройшов Форум з вшанування 85-их роковин Голодомору-геноциду 1932-33рр. в Україні, організований Посольством України в США у співпраці з Крайовим комітетом США з визнання Голодомору-геноцидом та американським аналітичним центром “The Heritage Foundation”.

  Офіційну частину Форуму відкрив Посол України в США Валерій Чалий, привітавши учасників та відзначивши великий внесок Сполучених Штатів у підтримці України та поширенні правди про Голодомор-геноцид в Україні.

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який взяв участь у заході в рамках візиту до США, зазначив у своєму виступі, що влада Сполучених Штатів виявляє глибоку солідарність з українським народом, визнаючи цю трагедію геноцидом, спричиненим радянським режимом проти українського народу: «Визнання кожним штатом, кожним містом є важливим сигналом для українського народу в обраних ним європейських цінностях».

  Голова крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків привітав учасників від імені української громади.

  На заході також виступили Помічник Державного Секретаря США з питань Європи та Євразії Весс Мітчел, співголова українського сенатського кокусу, сенатор-республіканець Роберт Портман, співголови Українського конгресового кокусу Конгресмени Сандер Левін та Марсі Каптур. Всі високі гості форуму були спільні в думці, що людство має докласти спільних зусиль для уникнення подібних Голодомору-геноциду в Україні трагедій в майбутньому.

  У ході заходу глядацькій аудиторії були представлені два короткометражних документальних фільми «When We Starve» та «Uncounted since 1932».

  Учасники Форуму мали можливість ознайомитися з фотовиставкою «Люди правди».

  Міністр закордонних справ, Посол України в США та представники української громади поклали символічні снопки пшениці до Меморіалу Голодомору-геноциду у Вашингтоні.