• In English
 • Анатолій Петренко поінформував про виконання оборонного бюджету у 2019 році
  Міністерство оборони України, опубліковано 26 грудня 2019 року о 18:41

  У 2019 році Міністерство оборони оперувало в рамках бюджетного ресурсу у 16 млрд 790 млн грн. Цей фінансовий ресурс профінансований державою для потреб ЗС України в повному обсязі на 100%, - повідомив заступник Міністра оборони України Анатолій Петренко.

  «Успішність нашого виконання цього бюджету складає 99,3%. 0,7% – це ті контракти, по яких продовжується вивчення стану справ, беручи до уваги ризики, які повинні бути нейтралізовані. У подальшому ми також готові продовжувати цю роботу за умови відсутності тих речей, які можуть складати загрозу для успішності виконання завдань військами як на землі, так і у морі та в повітрі», - зауважив заступник Міністра оборони України.

  За його словами, у IV кварталі 2019 року було взято зобов’язань на 3 млрд гривень. «Говорячи про те, яким чином йшла робота з фінансовим ресурсом в IV кварталі 2019 році, я хотів би привернути увагу до таких цифр: за три місяці було взято зобов’язань на 3 млрд гривень. Використано коштів, тобто прийнято продукції військового характеру на 4,7 млрд грн. Велика робота була проведена для того, щоб зменшити поточну дебіторську заборгованість і також були успішні приклади нейтралізації простроченої дебіторської заборгованості і постачання у війська необхідної техніки. Це важливі показники для того, щоб говорити про те, за рахунок якого ресурсу озброєння і військової техніки було поставлено у війська. Я хотів би зазначити, що це все завдяки злагодженій роботі Міноборони з Офісом Президента України, центральними органами виконавчої влади, які причетні до виконання ДОЗ, профільним комітетом Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки, і промисловістю, як державного, так і недержавного сектору, а також нашими іноземними партнерами», – повідомив Анатолій Петренко.

  За словами заступника Міністра оборони, за результатами цієї злагодженої роботи було зроблено два коригування для того, щоб консолідувати і зосередити ресурс на найбільш результативних показниках в рамках Держоборонзамовлення і було укладено державні контракти на постачання продукції від іноземних постачальників та розблоковано проблемний контракт і унеможливлено банкрутство Державного підприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова» з постачання бронетранспортерів БТР-4Е у війська.

  «Ці машини вже надійшли на озброєння однієї із механізованих бригад. Це дійсно перший такий випадок, коли ми так серійно постачаємо критичну номенклатуру бронетанкового озброєння у війська, і ми з оптимізмом дивимось у майбутнє 2020 року», – наголосив Анатолій Петренко.

  Він також додав: «Перше, ми вже хотіли бачити результат вже у цьому році, а якщо ми укладаємо контракт з циклом виробництва, то це у першому півріччі наступного року. Друге, є пріоритети, які продиктовані оперативною обстановкою і політичними настановами для ЗС України. І ми працювали над тим, щоб задовольнити критичні потреби військ, які виконують завдання щоденно, при цьому підняти рівень технічної справності і при цьому забезпечити нарощування їхнього стримуючого потенціалу. Ті питання, які стосуються фундаментальних напрямів військових спроможностей, таких як протиповітряна оборона, ВМС, тактична авіація, стійкість системи управління та кібернетичний захист – це те, куди ми інвестуємо кошти, очікуючи на результат вже в першому півріччі 2020 року».