• In English
 • Через “схеми на гуманітарці” держава втрачає щотижня близько 50 млн грн, а щороку - понад 2 млрд грн
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 26 грудня 2019 року о 18:49

  Міністерство соціальної політики ініціює зміни до нормативно-правових актів, які спрямовані припинити “схеми на гуманітарці”, через які бюджет втрачає мільярди гривень щороку. В свою чергу, це покращить контроль за потраплянням гуманітарної допомоги адресно тим, хто її реально потребує.

  Про це на брифінгу у четвер, 26 грудня, сказав Олег Коваль, заступник Міністра соціальної політики України.

  “Сьогодні діють такі правила, що будь-який благодійний фонд, що знаходиться у реєстрі, може без митного огляду під виглядом гуманітарної допомоги перетнути кордон та завезти на склад усе, що завгодно. Згодом ми бачимо цю продукцію на секонд-хендах чи дорогих бутіках. Держава через недоотримання митних платежів втрачає до 50 млн грн щотижня та понад 2 млрд грн щороку. Міністерство соціальної політики не може навіть скласти протокол, коли таке трапляється. Тому ми координуємо роботу з ДФС, щоб відновити митний огляд гуманітарної допомоги”, – сказав Олег Коваль.

  За словами заступника Міністра, Мінсоцполітики розробило ряд змін до нормативно-правових актів, які посилять контроль за гуманітарними вантажами, зокрема:

  - заборону на ввезення вживаного одягу та взуття, крім одягу спецпризначення для військових, медиків, надзвичайників тощо,

  - запровадження подачі документів про визнання вантажу гуманітарним за 2 тижні перед перетином кордону,

  - запровадження обов’язкового митного огляду вантажу перед перетином кордону з конкретизацією ваги та в розрізі кількості найменувань,

  - залучення соціальних працівників для контролю за розподілом гуманітарної допомоги отримувачам,

  - розширення підстав для виключення недобросовісних фондів з реєстрів та заборону їхнім засновникам провозити гуманітарні вантажі тощо.

  “Нещодавно ми перевірили з чиновниками Донецької ОДА 54 зі 100 набувачів 22-тонного гуманітарного вантажу, де кожен мав отримати по 200 кг вантажу. Але 27 осіб про нього не чули, семеро отримали по 10 кг, а 20 телефонів не існують. Тому перед нами є два завдання - щоб гуманітарною допомогою були забезпечені українці, які її потребують, та щоб бізнес сплачував податки, а не ухилявся від них. Ефект вже є - якщо раніше нам приходило 150 листів на визнання вантажу гуманітарним щотижня, то тепер - 30. Люди розуміють, що щось змінюється і що ми з цим миритись не будемо” , - підсумував Олег Коваль.