• In English
 • Альона Бабак: Передача гуртожитків у власність громад дозволить врегулювати житлове питання 70 тисяч людей
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 13 грудня 2019 року о 11:01

  Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020 - 2021 роки.

  «Урядовий законопроект «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020 - 2021 роки», який ми внесли на розгляд Парламенту, дасть можливість врегулювати житлове питання людей, які проживають в гуртожитках, приєднаних під час корпоратизації до статутних капіталів державних підприємств», - сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час засідання Комітету.

  Як зазначила Міністр, Державна програма дозволить врегулювати житлове питання 70 тисяч людей. Наразі на балансі у статутних капіталах ПАТ та ЗАТ, утворених у процесі приватизації держпідприємств, перебуває близько 271 гуртожиток. Наприклад, гуртожиток на вул. Богуна, 7а у м. Умані Черкаської області - власник ПАТ «Уманьфарммаш», загальна площа 3938,2 м2, кількість проживаючих 307 осіб; гуртожиток на вул. Бородінській, 6а у м. Запоріжжі - власник ТОВ «Ластівка», загальна площа 4047 м2, кількість проживаючих 244 особи; гуртожиток на вул. Караваєва, 13 у м. Дніпро - власник ПАТ «Євраз - Дніпровський металургійний завод ім. Петровського», загальна площа 3025 м2, кількість проживаючих 185 осіб.

  «А от ще такий приклад, коли цього року, мешканці одного Київського гуртожитку, який наразі перебуває у власності ЗАТ, звернулись до власника з пропозицією про приватизацію і отримали відмову. Київська міська державна адміністрація звернулась до суду щодо відмови і виграла справу. Тепер мешканці гуртожитку мають можливість приватизувати житлові приміщення», - розповіла Альона Бабак.

  За її словами, програма передбачає фінансування з Державного бюджету близько 245 млн грн та майже 1,3 млрд грн з місцевих бюджетів. Кошти місцевих бюджетів спрямовуватимуться на відновлення документації на гуртожитки, проведення їх капітального ремонту. Видатки з Державного бюджету орієнтовані на компенсаційні виплати власникам гуртожитків, включених до статутних капіталів товариств, за їх передачу у комунальну власність.