• In English
 • Активне кредитування бізнесу банками стимулюватиме розвиток економіки та збільшуватиме обороноздатність країни, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 15 грудня 2023 року о 09:37

  Відбудова зруйнованого житлового фонду, заохочення банків до участі  у державних програмах та активне кредитування малого і середнього бізнесу, збільшення довіри до державних інституцій і банківської сфери – ці та інші теми обговорили Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко з представниками українських і міжнародних банків 14 грудня. Участь у заході також взяли заступник Міністра економіки Надія Бігун, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, голова правління «Українська фінансова житлова компанія» Євген Мецгер.
  «Створюючи державні програми, ми намагаємось максимально заохотити до участі в них банки. Співпрацюючи з державою, банки отримують ринковий дохід, надійного позичальника і уникають надмірних ризиків. Водночас, ми спостерігаємо низьку активність через ризики війни, тому важливим завданням Уряду є заохочення банків до більш широкої підтримки бізнесу через кредитування, в тому числі за державними програмами єОселя і «5-7-9%», - зазначила Юлія Свириденко.
  Питання відбудови зруйнованого житлового фонду і забезпечення людей власним житлом – один із пріоритетів Уряду і ключовий фактор повернення в Україну громадян, які виїхали за кордон. Залучення інвестицій у розвиток будівельної галузі, зокрема, у первинний ринок, дадуть мультиплікативний ефект для економіки України. Підтримка державної програми єОселя широким колом банків дозволить збільшити кількість виданих іпотечних кредитів, що стимулюватиме галузь житлового будівництва, створення нових робочих місць та сплату податків у державний бюджет.
  «Ми завжди враховуємо економічні інтереси банків-партнерів і їхню роль у економічному розвитку країни. Уряд готовий дослухатись до кожної пропозиції, будувати діалог і розділяти ризики. В сучасних реаліях війни, ми маємо розуміти, що наша безпека і оборона забезпечуються податками з бізнесу. Широкий доступ бізнесу до фінансування, активне кредитування банками є нашим з вами викликом вже сьогодні. Програма «5-7-9%» буде модернізована з фокусом на сфери, де буде максимальне зростання», - підкреслила Юлія Свириденко.
  Зокрема, переробна галузь, воєнно-промисловий комплекс, енергоефективність, гуманітарне розмінування, розвиток українського виробництва та відновлення економічної активності деокупованих територій – у пріоритеті держави. Пропозиції, напрацьовані під час заходу, будуть використані при формуванні системних рішень для ефективного розвитку галузей економіки.