• In English
 • 67,3 млн грн отримають 10 профтехів для створення інклюзивних просторів, облаштування укриттів, утеплення та встановлення сонячних електростанцій
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 07 червня 2024 року о 11:54

  10 профтехів, що розташовані вздовж усієї прифронтової лінії від Сумської до Одеської областей, отримають 67,3 млн грн на оновлення навчальних приміщень. Зміни планують у 4 ключових напрямах: термомодернізація приміщень, встановлення сонячних панелей, створення комфортних укриттів та інклюзивних просторів.

  «Наша мета — це створити комфортний та безпечний навчальний процес для учнів профтехів на прифронтових територіях. Для цього разом із партнерами ми інвестуємо в укриття, утеплення, сонячні електростанції та обладнання майстерень. На сьогодні це всього 10 закладів освіти, які вже мають досвід співпраці зі швейцарським проєктом державно-приватного партнерства, але вони мають стати майданчиком для поширення такого досвіду», — зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

  Напрями, у яких планують зміни, були обрані, орієнтуючись на потреби закладів, які наразі потерпають від постійних повітряних тривог, знеструмлень, некомфортних температурних умов у навчальних приміщеннях і гуртожитках, як наслідок — перерв у навчанні.

  Планується, що проєкт дасть змогу понад 5 тисячам студентів, викладачів та персоналу профтехів отримати доступ до комфортних майстерень, гуртожитків та укриттів. 

  «Основна мета цього напряму — відновлення 10 закладів П(ПТ)О під гаслом «Відбудувати краще, ніж було». Проєкт прагне створити безпечні умови для навчання і відновити зацікавленість учнів, випускників шкіл і дорослого населення», — наголосив Пошан КС, директор «Свісконтакт» в Україні і радник з питань реконструкції проєкту EdUP. 

  Проєкт фінансується урядом Швейцарії через Швейцарське агентство розвитку та співробітництва (SDC), ТОВ «Геберіт Трейдінг» та ТОВ «СІКА Україна». Гроші на реалізацію інфраструктурного напряму надає уряд Швейцарії.