• In English
 • 1 млн євро на екомодернізацію: продовжено термін подання заявок у рамках грантової програми Німеччини для українського бізнесу

  Прийом Форми початкової оцінки продовжено до 20 червня цього року. Тож підприємства, які хочуть реалізувати проєкти з екомодернізації власного виробництва, ще мають час долучитися до програми.

  Нагадаємо, програма розроблена Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ за дорученням Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI), представленої Федеральним міністерством довкілля, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини.  

  Грантова підтримка передбачатиме співфінансування декількох проєктів з впровадження бізнесом Найкращих доступних технологій та методів управління  – у розмірі до 1 млн євро на кожен. 

  Серед ключових вимог: проєкт має стосуватись установок, які підпадають під сферу дії та мають проєктну продуктивність відповідно до Європейської Директиви 2010/75/ЄС (Додаток І). Підприємство та його потужності мають бути розташовані на території України, окрім тимчасово окупованих територій та територій, де проходять активні бойові дії. А також за умови відсутності співпраці з країною-агресором та компаніями, що зареєстровані або діють на території країни-агресора, компаніями з санкційних списків ЄС, США чи України.

  Грантова програма Німеччини має на меті заохотити український бізнес до екомодернізації ще до повноцінного запуску реформи зменшення та контролю промислового забруднення в Україні. Для старту цієї реформи Верховній Раді України необхідно ухвалити євроінтеграційний законопроєкт № 6004-д “Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля”, який вже ухвалений у першому читанні. Із його прийняттям в нашій країні розпочнеться поступовий перехід національних підприємств на європейські стандарти роботи і впровадження найкращих доступних технологій та методів управління. Україна виконає ще одну умову для отримання членства в ЄС, а також подбає про зростання економічних показників при зниженні негативного впливу на довкілля. 

  Проведення реформи і перехід на найкращі доступні технології та методи управління відкриє двері для залучення інвестицій в зелену відбудову України. Адже однією з умов, за якої міжнародні партнери готові інвестувати в українські проєкти, є досягнення екологічних стандартів.

  З умовами участі у програмі можна ознайомитися за посиланням. 

  Посилання для завантаження документів та приклади заповнення форм.