• In English
 • 4 жовтня відбувся Національний день України на Всесвітній виставці Expo 2020
  Міністерство економіки України, опубліковано 05 жовтня 2021 року о 15:42

  Україна презентувала світу українську культуру, досягнення та інновації на Національному дні України в рамках Всесвітньої виставки Expo 2020 4 жовтня.

  “Проведення Національного Дня України в перші дні роботи виставки є знаковим. Україна вперше, збудувавши власний павільйон, бере участь у всесвітній виставці Expo. Впевнена, що участь нашої країни у найбільшій виставковій події у світі сприятиме пошуку нових форм співпраці, зміцненню партнерських відносин з підприємницькими колами ОАЕ, а також інших країн-учасниць”, - сказала голова офіційної делегації України, заступник Міністра економіки України Ірина Новікова.

  Святкування Національного дня України розпочалось у центральному об’єкті Експо 2020 Al Wasl Plaza. Під виконання Державного Гімну України Національним академічним оркестром народних інструментів України (НАОНІ) за участі робота-диригента було піднято Державний Прапор України.

  Також в рамках святкування Національного дня проведено екскурсію павільйоном України для офіційних делегацій ОАЕ і України та Українсько-еміратський бізнес-форум. Під час форуму підписаний Меморандум про співробітництво між ТПП України та Федерацією торгових палат ОАЕ. Програма заходу була поділена на три тематичні сесії: енергетика (енергетика в забезпеченні сталого розвитку), агропромисловий комплекс, ІТ та інновації.

  “Україна є одним із світових лідерів у галузі сільськогосподарського виробництва, а також має конкурентні позиції в металургії та виробництві електроенергії. Наш Уряд докладає всіх зусиль для покращення бізнес-середовища та інвестиційного клімату, забезпечення рівних прав та можливостей як для українських, так і для іноземних підприємців. Наразі найперспективнішими напрямами економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та ОАЕ є аграрна сфера, енергетика та ІТ. На нашу думку, взаємодія саме в цих секторах економіки може надати значний поштовх двостороннім економічним відносинам між нашими державами”, - прокоментувала Ірина Новікова.

  Наприкінці дня на куполі 360 в Al Wasl Plaza відбулось проекційне шоу: “Українські мотиви в сучасній інтерпретації”.

  В офіційній церемонії з нагоди Національного дня України в рамках Всесвітньої виставки Expo 2020 взяли участь Міністр толерантності ОАЕ Нахайян бен Мубарак Аль Нахайян та Міністр з питань продовольчої та водної безпеки ОАЕ пані Маріам Бінт Мухаммед Саїд Хареб Альмхейр.

  Переглянути трансляцію заходів можна офіційній Instagram-сторінці @ukraine.expo2020: https://www.instagram.com/tv/CUeiWqPJb9F.

  Довідково

  На виставці Expo 2020 представлені павільйони 192 країн світу. Виставка проходить у Dubai Exhibition Centre й триватиме з 01.10.2021 до 30.03.2022. Протягом шести місяців проведення заплановано тематичні тижні, впродовж яких будуть обговорюватися найважливіші проблеми й можливості сучасності.