
3 березня: Ситуація в соціальній сфері
Головне:
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати по 2 200 грн протягом трьох місяців від Норвезької ради. Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC) відкриває реєстрацію на отримання багатоцільової грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають в районах, постраждалих внаслідок бойових дій та потребують термінової фінансової підтримки для забезпечення основних потреб. Сума допомоги становить 6 660 грн і виплачуватиметься впродовж 3 місяців по 2 220 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ять осіб. У пріоритеті – надання кеш-допомоги найбільш вразливим категоріям населення.
В Україні відкрили перший банк довгострокового зберігання еритроцитів. 2 березня в Києві офіційно відкрили перший в Україні банк довгострокового зберігання крові, що дозволить зберігати її до 30 років. Це дозволить в майбутньому планувати стратегію донорства на роки. Проект «Смілива кров» реалізовано на базі Київського міського центру крові (адреса: м. Київ, вул. Максима Берлинського, 12) в партнерстві з Міністерством охорони здоровʼя України, Parimatch Ukraine та Київською міською державною адміністрацією.
На деокупованих територіях, замість зруйнованих фельдшерсько-акушерських пунктів будуть побудовані модульні «пункти здоровʼя». Перший модульний «пункт здоров’я» у селі Мощун на Київщині встановив благодійний фонд UA Dream. Наразі МОЗ у співпраці з фондом планують встановлення ще ряду таких мобільних пунктів в інших куточках країни, де медична інфраструктура зазнала суттєвих руйнувань. За понад рік війни на території Київської області росіяни пошкодили 124 обʼєкти медзакладів та ще 4 зруйнували повністю, без можливості подальшого відновлення. Проте, попри воєнні дії, за рік повномасштабної війни на Київщині вдалося повністю відновити 57 медичних закладів.
- Понад 4 тис. Apple ipad отримали українські школи. У межах проекту «5 000 iPad для українських школярів» понад 4 тис. планшетів уже отримали заклади чотирьох областей України:
- Київська – 4 школи;
- Чернігівська – 2 школи;
- Харківська – 4 школи;
- Миколаївська – 4 школи.
- Спільно із партнерами з міжнародної компанії «ASBISc Enterprises PLC», Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства цифрової трансформації України, громадської організації «СЕВЕН ФІЛДС» МОН України реалізує цей проект.
- Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю активізує інформаційну кампанію з питань протезування постраждалих внаслідок війни за державною програмою. Фондом проводиться низка заходів щодо інформування військовослужбовців та цивільних осіб, які постраждали внаслідок військової агресії, в медичних закладах та у закладах реабілітації в регіонах. Інформаційна компанія також спрямована і на спеціалістів, дотичних до реабілітаційних заходів. У лютому 2023 року така робота стала системною у більшості регіонів нашої держави. Найбільш активна робота проводиться Львівським та Одеським територіальними відділеннями Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
- МОЗ та Єврокомісія евакуювали 37 постраждалих українців на лікування за кордон цього тижня. Це громадяни з Київщини, Івано-Франківщини та територій активних бойових дій на лікування до Данії, Німеччини, Норвегії, Польщі та Литви. Серед них є пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та онкопацієнти.
- У 2023 році клінічна лікарня «Феофанія» надаватиме пацієнтам безоплатні послуги за трьома пакетами Програми медичних гарантій. В рамках пілотного проекту, вже понад рік лікарня надає медичну допомогу пацієнтам у разі гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда. Цього року медзаклад надаватиме безоплатні послуги ще й пацієнтам з онкологією. Уряд дозволив Феофанії укласти договір із НСЗУ на пакет «Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах».
