• In English
  • 3 березня: Ситуація в енергетиці
    Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 березня 2023 року о 17:41

    Головне:

    • Міненерго розробило онлайн-платформу отримання, узгодження та розподілу гуманітарної допомоги для енергосектору
    • На тимчасово окупованій Запорізькій АЕС відбулась ротація інспекторів МАГАТЕ 
    • Вирішити ситуацію на Запорізькій АЕС може лише повне виведення російських військ і техніки, – заява ЄС

    Стабільність інфраструктури

    • Електроенергія
    • Міністерство енергетики України за підтримки Мультидонорського рахунку ЄБРР для стабілізації та сталого розвитку в Україні (MDA) у співпраці з Офісом Реформ Кабінету Міністрів України розробили онлайн-платформу AidEnergy. Це «єдине вікно» для збору, актуалізації та інформування донорів щодо потреб компаній ПЕК, опрацювання та підтвердження пропозицій донорів, розподілу гуманітарної допомоги та звітування. Створення єдиного онлайн-середовища підвищує прозорість та оптимізує комунікацію з донорами та компаніями ПЕК. Також AidEnergy значно прискорює рух обладнання за рахунок можливості збільшення кількості складів, дозволяє оперативно отримувати інформацію про поставки, а також автоматизувати процеси розподілу та звітності.
    • 2 березня 2022 року на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), яка вже майже рік захоплена російськими військовими, відбулась ротація експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
    • Вивчення можливості ліцензування малих модульних реакторів в Україні – один із пріоритетних напрямів роботи ДНТЦ ЯРБ. Для використання у процесі ліцензування ММР, а також для ліцензування інших нових технологій, які досі в Україні не використовувалися, ДНТЦ ЯРБ у рамках проєкту з американським регулятором (US NRC) та Брукхевенською національною лабораторією розробив керівництво щодо пре-ліцензування ядерних установок, яке наразі перебуває на розгляді Держатомрегулювання. На сьогодні Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки має два чинних меморандуми про співробітництво в частині ліцензування ММР в Україні: з компаніями Holtec Int. та NuScale Power.
    • Україна планує залучити фахівців із США для консультування процесу корпоратизації НАЕК "Енергоатом". Це питання обговорювалося на зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з міністром енергетики США Дженніфер Ґренголм у рамках засідання Партнерства трансатлантичної співпраці у галузі енергетики та клімату у Загребі 2 березня. Зважаючи на досвід та перспективи співпраці із США, дуже важливо, аби до консультування процесу корпоратизації долучилися найкращі фахівці. А "Енергоатом" став би найефективнішою, прозорою компанією, світовим лідером в атомній енергетиці.

    Міжнародний вимір та санкції

    Європейський Союз 2 березня 2023 року зробив заяву щодо дедалі довшої агресії російської федерації проти України. Європосадовці зауважили, що глибоко стурбовані нещодавніми вибухами поблизу Запорізької атомної електростанції, а також самим фактом, що росія продовжує незаконно окупувати і контролювати ядерний об’єкт іншої держави. «Ми знову наголошуємо, що безвідповідальна ядерна риторика росії є абсолютно неприйнятною. Ми підтримуємо зусилля Міжнародного агентства з атомної енергії щодо зміцнення ядерної безпеки та захисту в Україні, зокрема й завдяки постійній присутності експертів МАГАТЕ на ЗАЕС і припиненню всіх бойових дій на станції й навколо неї», – йдеться в заяві.

    За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

    3 березня: Ситуація в енергетиці