Починаючи з квітня 2023 року потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання зможуть отримати соціальні послуги. З 1 січня в Україні вступила в дію нова редакція Закону №1105, яка визначила, що соціальні послуги і послуги медичного догляду для громадян, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, мають надаватись відповідно до вимог Законів України “Про соціальні послуги”, "Про реабілітацію", "Про реабілітацію осіб з інвалідністю". Відповідно до нової редакції Закону, соціальні послуги та медичний догляд надаються саме як послуги, через широку мережу інфраструктури, яка є в державі, а держава оплачує надавачам відповідні послуги. Тобто, право громадян на соціальні послуги та всі страхові виплати було збережено повною мірою, натомість змінився механізм реалізації цього права.
Світовий банк підтвердив готовініть продовжувати стратегічне партнерство з відбудови, реформування та розвитку освіти та науки в України. Зокрема, пріоритетом коаліції стане безпека освітнього процесу, відповідь на виклики війни, відновлення пошкоджених та зруйнованих закладів освіти, аналіз і продовження реформ загальної середньої освіти, професійної та вищої освіти.
Мінсоцполітики оновлює державний стандарт послуги соціального супроводу осіб / сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Проект державного стандарту поєднує вітчизняну практику та найкращий міжнародний досвід – наразі Міністерство планує апробувати його в 10-ти регіонах, щоб за результатами практичного досвіду надавачів фіналізувати оновлення послуги для всієї країни. Пілотування заплановане в наступних областях: Дніпропетровській, Одеській, Вінницькій, Черкаській, Хмельницькій, Тернопільській, Львівській, Закарпатській, Київській областях та місті Києві.
45 фахівців з усієї України завершили навчання за новою державною програмою підготовки кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, усиновлювачі, опікуни/піклувальники, патронатні вихователі. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Партнерством “Кожній дитині” за підтримки Мінсоцполітики та Національної соціальної сервісної служби провели навчальний курс для тренерів, які готуватимуть кандидатів для створення сімейних форм виховання. Курс тривав понад 3 місяці та передбачав поєднання теорії та практики. За підтримки кваліфікованих наставників, тренери вже навчили 134 сім’ї кандидатів, які готові дати дітям родини.
Світовий банк посилить допомогу Україні у сфері охорони здоров’я. На фінансування спільного з МОЗ проекту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL). Світовий банк планує виділити 120 млн євро протягом найближчих одного-двох років. Загалом на реалізацію проєктів відновлення може бути мобілізовано 500 млн євро.
У Міністерстві юстиції України зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти. Ключовим інструментом вступної кампанії 2023 року стає особистий електронний кабінет вступника, що надає можливість швидко і у зручному для вступника місці та часі, в дистанційному режимі внести необхідні дані для подання заяв як на вступні випробування у закладі освіти, так і на участь у конкурсному відборі.