• In English
 • 29 березня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 березня 2023 року о 17:59

  Головне:

  • Починаючи з квітня 2023 року потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання зможуть отримати соціальні послуги. З 1 січня в Україні вступила в дію нова редакція Закону №1105, яка визначила, що соціальні послуги і послуги медичного догляду для громадян, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, мають надаватись відповідно до вимог Законів України “Про соціальні послуги”, "Про реабілітацію", "Про реабілітацію осіб з інвалідністю". Відповідно до нової редакції Закону, соціальні послуги та медичний догляд надаються саме як послуги, через широку мережу інфраструктури, яка є в державі, а держава оплачує надавачам відповідні послуги. Тобто, право громадян на соціальні послуги та всі страхові виплати було збережено повною мірою, натомість змінився механізм реалізації цього права.
  • Світовий банк підтвердив готовініть продовжувати стратегічне партнерство з відбудови, реформування та розвитку освіти та науки в України. Зокрема, пріоритетом коаліції стане безпека освітнього процесу, відповідь на виклики війни, відновлення пошкоджених та зруйнованих закладів освіти, аналіз і продовження реформ загальної середньої освіти, професійної та вищої освіти.
  • Мінсоцполітики оновлює державний стандарт послуги соціального супроводу осіб / сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Проект державного стандарту поєднує вітчизняну практику та найкращий міжнародний досвід – наразі Міністерство планує апробувати його в 10-ти регіонах, щоб за результатами практичного досвіду надавачів фіналізувати оновлення послуги для всієї країни. Пілотування заплановане в наступних областях: Дніпропетровській, Одеській, Вінницькій, Черкаській, Хмельницькій, Тернопільській, Львівській, Закарпатській, Київській областях та місті Києві.
  • 45 фахівців з усієї України завершили навчання за новою державною програмою підготовки кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, усиновлювачі, опікуни/піклувальники, патронатні вихователі. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Партнерством “Кожній дитині” за підтримки Мінсоцполітики та Національної соціальної сервісної служби провели навчальний курс для тренерів, які готуватимуть кандидатів для створення сімейних форм виховання. Курс тривав понад 3 місяці та передбачав поєднання теорії та практики. За підтримки кваліфікованих наставників, тренери вже навчили 134 сім’ї кандидатів, які готові дати дітям родини.
  • Світовий банк посилить допомогу Україні у сфері охорони здоров’я. На фінансування спільного з МОЗ проекту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL). Світовий банк планує виділити 120 млн євро протягом найближчих одного-двох років. Загалом на реалізацію проєктів відновлення може бути мобілізовано 500 млн євро.
  • У Міністерстві юстиції України зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти. Ключовим інструментом вступної кампанії 2023 року стає особистий електронний кабінет вступника, що надає можливість швидко і у зручному для вступника місці та часі, в дистанційному режимі внести необхідні дані для подання заяв як на вступні випробування у закладі освіти, так і на участь у конкурсному відборі.
  29 березня: Ситуація в соціальній сфері