• In English
 • 29 березня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 березня 2023 року о 17:53

  Головне:

  ENTSO-E дозволила імпортувати з України більше електроенергії - до 850 МВт

  Міненерго хоче залучати та розподіляти міжнародну допомогу з обладнанням через цифрову платформу AidEnergy

  «Укргазвидобування» отримало третю партію метанолу від USAID - 600 т 

   Стабільність інфраструктури

  • Електроенергія
  • «Укренерго» та ENTSO-E розширили технічні можливості для торгівлі електроенергією. Зокрема, технічна можливість імпорту електроенергії із зони Континентальної Європи до України та Молдови збільшилася з 700 до 850 МВт у будь-які години доби. Таке рішення 27 березня прийняли оператори системи передачі мережі Європи ENTSO-E, проаналізувавши безпечні для енергосистем України та ЄС сценарії комерційних обмінів під час імпорту.
  • Міністерство енергетики запускає цифрову платформу AidEnergy для ефективного залучення та використання міжнародної гуманітарної допомоги, повідомив заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров. Платформа забезпечує автоматизацію процесів відбору та розподілу, підвищує прозорість та дозволяє оптимізувати комунікацію з донорами, а також дозволяє забезпечити гнучку взаємодію з усіма постраждалими від ворожих атак підприємствами ПЕК.

  Газ

  Третя партія метанолу обсягом 600 т надійшла на склади АТ «Укргазвидобування» у межах донорської допомоги від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метанол є критично важливою сировиною для видобування, підготовки й транспортування природного газу.


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  29 березня: Ситуація в енергетиці