• In English
  • Збільшення власного видобутку природного газу є дієвим інструментом зменшення залежності держави від імпорту газу та зміцнення енергетичної безпеки
    опубліковано 24 листопада 2017 року о 16:00

    Про це сказала перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Галина Карп під час наради щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України, яка пройшла 23 листопада в Полтаві.

    Галина Карп наголосила, що для досягнення поставленої мети, розпорядженням КМУ від 28.12.2016р. №1079-р затверджено Концепцію розвитку газовидобувної галузі на період до 2020 року, яка визначає пріоритетні завдання і найбільш економічно виправдані методи та шляхи збільшення обсягів видобутку природного газу.

    «Реалізація Концепції дозволить державним та приватним підприємствам збільшити видобуток до 27,6 млрд куб м у 2020 році, з яких ПАТ «Укргазвидобування» - 20,1 млрд куб м, та інші – 7,4 млрд куб м», - зазначила вона і додала, що найголовніша задача сьогодні – виграти конкуренцію за інвестора.

    Найперше для цього потрібно впровадити кращі світові практики в регулюванні видобутку та бути прозорими  та зрозумілими: «Ми підтримуємо фіскальні ініціативи, направлені на стимулювання розвитку галузі, зокрема мотивацію буріння нових газових та нафтових свердловин».

    За підсумками наради сторони домовилися продовжити спільну роботу в частині опрацювання рішень з лібералізації умов роботи у газовидобуванні - задля збільшення видобутку, а також розвитку суміжних галузей – передусім, добування нафти.

    Довідково

    Концепція розвитку газовидобувної промисловості України передбачає щорічне нарощування видобутку власного газу з можливістю в середньостроковій перспективі вийти на експорт палива.

    За даними науковців, Україна має 276 млрд м³  підтверджених запасів газу (140 родовищ). Загальний потенціал родовищ – втричі більший - 923 млрд м³. Протягом останніх десятиліть Україна лише знижувала обсяг видобутку власного газу, в тому числі через низку політичних рішень. Позитивна динаміка видобутку газу була зафіксована у 2016 році. Загальний обсяг видобутку минулого року становив 14,6 млрд кубометрів.