Сьогодні, 24 листопада, в ході робочого візиту на запрошення Французької Республіки, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрівся з керівником повітряних сил Національної жандармерії Еммануелем Сійоном і начальником штабу Жан-Полем Блуа.
Сторони обмінялися досвідом у сфері забезпечення громадської безпеки під час проведення масових акцій, загрози терористичних атак, рятувальних робіт під час техногенних або природних катастроф.
«Я переконаний, що для ефективної боротьби з тероризмом і транскордонною злочинністю необхідна консолідація дій, вміння командирів усіх рівнів швидко приймати рішення. Що стосується сфери забезпечення громадської безпеки під час проведення масових акцій, головне завдання патрульних поліцейських і поліції особливого призначення - істотно знизити рівень агресії учасників масових заходів, використовуючи тактику "поліції діалогу"», - зазначив Арсен Аваков.
У ході зустрічі глава МВС також ознайомився з роботою Центру командування повітряних сил Національної жандармерії Франції (Forces aеriennes de la Gendarmerie nationale (FAGN) і їх технічною базою. Спільно з фахівцями з України було здійснено демонстраційний політ на поліцейському вертольоті.
Відзначимо, у Міністерстві внутрішніх справ Франції повітряні сили Національної жандармерії («FAGN») відповідають за місії громадської безпеки на всій території країни в інтересах Національної жандармерії і Національної поліції, а також рятувальні та інтервенційні місії в спеціалізованому середовищі (море, гори) відповідно до принципу субсидіарності з повітряними ресурсами цивільної безпеки.
Крім того, повітряні сили Національної жандармерії Франції беруть участь у військових місіях, надають підтримку іншим збройним силам. Вертольоти жандармерії задіяні в операціях 24 години на добу. Вони знаходяться під управлінням командування ВПС Національної жандармерії (CFAGN).
ВВС Жандармерії використовують 56 вертольотів. Повітряні сили Національної жандармерії мають сім територіальних баз (GFAG), відповідних «зон» жандармерії. Вони мають 19 повітряних секцій (SAG), які знаходяться під управлінням командувачів генералів певного регіону.