• In English
 • Мінекономрозвитку: "Укрзалізниця" зможе продавати і здавати в оренду майно через електронні аукціони
  опубліковано 24 листопада 2017 року о 13:42

  Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про затвердження Порядку розпорядження майном публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця», який розробляло Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

  Порядок встановлює нові чіткі правила щодо списання, відчуження, передачі в користування, оренду чи концесію майна, внесеного до статутного капіталу ПАТ «Укрзалізниця», та майна, набутого нею на законних підставах. Мова йде про цілу низку активів: несправні пасажирські та вантажні вагони, застарілі елементи колії і велику кількість непрофільних приміщень, наприклад, бази відпочинку, гуртожитки тощо.

  При цьому Порядок жорстко регламентує використання профільного майна, що гарантує збереження всіх ключових активів «Укрзалізниці».

  Згідно з постановою, продаж та оренда майна «Укрзалізниці» має здійснюватись із використанням дворівневої системи електронних аукціонів з дотриманням принципів чесної конкуренції, відкритих і прозорих процедур та об’єктивної і неупередженої оцінки усіх учасників торгів.

  Використання ProZorro.Продажі забезпечить відкритість і доступність інформації про об’єкти продажу, а також дозволить брати участь в аукціонах всім охочим.

  Прозорі електронні аукціони - це також дієвий механізм для запобігання корупції та можливим зловживанням в процесі продажу або передачі в оренду майна «Укрзалізниці».