• In English
 • Уряд схвалив призначення 250 стипендій Президента України для обдарованої молоді та розвитку їх професійного мистецтва
  опубліковано 15 листопада 2017 року о 16:24

  Уряд схвалив проект Указу Президента України «Про стипендії Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового та кіномистецтва», яким пропонується призначити 250 стипендій для обдарованої молоді та затверджується Положення про порядок їх призначення. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 15 листопада.

  Проект Указу Президента розроблено Міністерством культури України на виконання пункту 2 Плану організації виконання Указу Президента України від 30 грудня 2013 року № 717 «Про додаткові заходи щодо державної підтримки культури і мистецтва в Україні».

  Започаткування 250 щорічних стипендій для молодих митців (віком від 14 до 35 років, які мають творчі досягнення і є громадянами України) стимулюватиме їх творчу діяльність, сприятиме їх подальшим особистим досягненням та відповідає пріоритетним діям Уряду щодо модернізації стимулів культурно-мистецької творчості.

  Стипендії планується присуджувати з 1 січня 2018 року у розмірі одного прожиткового мінімуму (з розрахунку прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 грудня 2017 року у сумі 1762 грн), які вже передбачено у граничних обсягах видатків Мінкультури у проекті Держбюджету на 2018 рік.