• In English
 • У Києві відкрилася виставка "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921"
  опубліковано 15 листопада 2017 року о 16:36

  15 листопада у Києві відкрилася виставка “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921”. Інсталяція розповідає в простій та цікавій формі про події Української революції. Експозиція з 20 банерів приурочена 100-річчю проголошення Української Народної Республіки. В дизайні експозиції задіяно більш ніж 250 унікальних документів та фотографій.

  Цьогоріч Україна відзначає століття Української революції 1917-1921 років. Вже відбулася низка важливих заходів присвячена цьому ювілею. Зокрема, урочиста сесія Верховної Ради України з нагоди століття українського парламентаризму, урочисте засідання Кабінету Міністрів з нагоди 100-ліття першого українського уряду. А 20 листопада будемо згадувати ще одну важливу дату – 100 років проголошення Української Народної Республіки. Цей крок став одним із найважливіших на шляху до створення українцями незалежної держави, її перетворення в самостійний суб’єкт міжнародної політики. Проте виставка, яку ми презентуємо сьогодні не лише про згадані події. Її завдання показати весь перебіг Української революції, визрівання політичної еліти та суспільства від ідей автономії до цілковитої незалежності, та головне до готовності захищати цю незалежність із зброєю в руках. Українська революція 1917-1921 років один із найважливіших для нас уроків історії, який демонструє жертовність українців у боротьбі за свободу, а разом з тим застерігає як дорого може коштувати незгода між ними”, - розповів Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

  Виставка розповідає десять історій провідників революційного руху та детально висвітлює різні аспекти творення Української державності 1917-1921 рр.

  «Співробітники Українського інституту національної пам’яті вирішили підготувати цю виставку і розповісти про те, якою була революція 1917-1921 рр., хто її очолював, які були її здобутки і досягнення. Це важливо, оскільки радянська історіографія усіляко спотворювала цю подію, а тепер ми маємо відновлювати правдиву історію Української революції. У виставці представлена галерея видатних діячів, її лідерів, які формували ідеологію і порядок денний революційного руху», - зазначив один з авторів виставки Ярослав Файзулін.

  Завдяки інсталяції всі охочі можуть перенестися в минуле століття та ознайомитися як, починаючи з весни 1917 року, відбувалося становлення української держави – розбудовувався державний устрій, працювали урядові організації, вводилась українська грошова одиниця, діяла церква, розвивалися власне військо і флот, освіта й культура.

  Виставка діятиме півроку.

  Банерний варіант виставки буде розтиражовано та передано усім обласним адміністраціям до 22 січня 2018 року.

  Автори виставки: Володимир В’ятрович, Ярослав Файзулін, Вікторія Яременко, Віталій Огієнко, Анатолій Хромов, Богдан Короленко, Зоя Бойченко, Наталія Бик.

  Дизайнери: Ганна Беркутова, Ольга Сало.

  Організатор виставки: Український інститут національної пам’яті.