У рамках наближення України до кращих практик країн-членів
НАТО, відповідно до рішення Глави держави, Міністерство оборони приділяє значну
увагу покращенню соціальних стандартів для сержантів бойового складу Збройних
Сил України, а також військовослужбовців, які проходять службу в умовах
підвищеного ризику для життя. На цьому сьогодні, 12 вересня, під час брифінгу
зауважив заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України
полковник Сергій Галімський.
Офіцер повідомив, що розмір щомісячної премії окремим категоріям осіб сержантського складу збільшувався двічі: з 1 липня 2016 року – на 750 грн, а з 1 серпня 2017 року – ще на 350 грн.
Полковник Сергій Галімський повідомив також про збільшення грошового забезпечення військовослужбовців Сил спеціальних операцій.
«З 6 грудня 2016 року наказом Міноборони вперше було введено спеціальну надбавку військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Надбавка виплачується в залежності від мінімального прожиткового мінімуму, посади та місця проходження служби. Сума складає, наприклад, в підрозділах забезпечення – 1886 грн, у штабах – 2155 грн, у бойових підрозділах – 2636 грн», – повідомив заступник директора Департаменту фінансів Міноборони.
Також з 1 липня 2017 року відповідно до рішення Міністра оборони України підвищено розмір щомісячної премії військовослужбовцям, які проходять військову службу у військових частинах і підрозділах високо мобільних десантних військ та морської піхоти.
«Розміри грошового забезпечення у ВДВ збільшено в середньому за посадами: стрілець – на 1000 грн, командир відділення – на 1700 грн, командир взводу – на 1900 грн», – розповів полковник Сергій Галімський.
Представник Департаменту фінансів оборонного відомства нагадав також, що з 7 травня 2017 року збільшено розміри допомоги у разі загибелі військовослужбовця та випадку встановлення інвалідності, які сталися під час виконання обов’язків військової служби.
«Розмір виплати при загибелі військовослужбовця збільшився у 1,5 рази – з 800 тис. грн до 1 млн 200 тис. грн. При встановленні інвалідності 1 групи у 1,6 разу – з 400 тис. грн до 640 тис. грн. При встановленні інвалідності 2 групи у 1,5 разу – з 320 тис. грн до 480 тис. грн. При встановленні інвалідності 3 групи у 1,67 разу – з 240 тис. грн до 400 тис. грн, – повідомив заступник директора Департаменту фінансів полковник Сергій Галімський.