• In English
 • Заступник Міністра фінансів Сергій Марченко презентував Стратегію управління державними фінансами для країн-членів ЄС у Брюсселі
  опубліковано 27 квітня 2017 року о 16:32

  Вчора, 26 квітня, заступник Міністра фінансів Сергій Марченко взяв участь у засіданні Координаційної ради країн-членів ЄС у Брюсселі, де обговорювалась реформа управління державними фінансами в Україні.

  Під час зустрічі Сергій Марченко презентував Стратегію управління державними фінансами на 2017-2020 рр., яка була розроблена Мінфіном та схвалена Урядом на початку лютого цього року.

  Метою Стратегії є побудова сучасної та ефективної системи управління державними фінансами, яка здатна надавати якісні державні послуги, ефективно акумулювати ресурси та розподіляти їх у чіткій відповідності з пріоритетами розвитку держави.

  Як зазначив під час презентації заступник Міністра фінансів, комплексне виконання цієї Стратегії дозволить забезпечити стійке економічне зростання України, отримати якісно новий рівень надання державних послуг, а також стане стимулом для реформ в інших сферах.

  Стратегія управління державними фінансами включає такі основні напрями:

  - дотримання загальної бюджетно-податкової дисципліни;

  - підвищення ефективності розподілу ресурсів;

  - забезпечення ефективного виконання бюджету;

  - підвищення рівня прозорості та підзвітності в управлінні державними фінансами.

  На засіданні сторони також обговорили поточний стан впровадження реформи управління державними фінансами в Україні та виклики, що стоять перед державою в цьому напрямку на найближчі кілька років.

  Водночас Голова Групи підтримки України Пітер Вагнер відзначив прогрес України на шляху запровадження стратегічного планування та підвищення ефективності розподілу фінансових ресурсів в країні.