• In English
 • У Національному університеті оборони України розпочався XVII Міжнародний тиждень НАТО
  опубліковано 24 квітня 2017 року о 16:26

  У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався XVII Міжнародний тиждень НАТО за темою: “НАТО після Варшавського саміту”. З огляду на збройну агресію Росії цей захід має для України особливе значення в контексті забезпечення захисту національних інтересів і безпеки держави. За підтримки НАТО та держав-членів Альянсу українські Збройні Сили підвищують обороноздатність, а також продовжують реформування, щоб досягти сумісності з оборонною сферою іноземних партнерів.

  «Для України партнерство з НАТО є невід’ємною складовою євроінтеграційного курсу, оскільки доповнює процес внутрішньодержавних перетворень. Це робить інтеграцію в європейську та євроатлантичну спільноту комплексним та всеохоплюючим. Стратегічною метою нашої країни є курс на набуття членства в НАТО. Для цього ми повинні максимально використати можливості діалогу та практичного співробітництва з метою забезпечення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України», – зауважив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.  

  Він наголосив, що проблематика Міжнародного тижня НАТО є гострою та актуальною, адже саме за підсумками саміту у Варшаві, Альянс схвалив надання Україні Комплексного пакету допомоги. Зокрема, матеріально-технічної, практичної та консультативно-дорадчої. На реалізацію конкретних проектів спрямовано 8 спеціальних Трастових фондів НАТО, 4 програми НАТО, а також допомогу від країн-членів Альянсу в рамках двостороннього співробітництва.

  Однією з ключових сфер дорадчої допомоги стратегічного рівня є протидія гібридній війні. За цим напрямком під егідою Організації НАТО з наукових досліджень і технологій було проведено спільне з Україною дослідження, а також низка семінарів та консультацій з обміну досвідом, організованих Міжнародним військовим штабом, Управлінням публічної дипломатії НАТО й Управлінням з планування на випадок надзвичайних ситуацій. Враховуючи це, Національний університет оборони виконав оперативне завдання на тему: “Протидія гібридній війні”. Матеріали звіту сьогодні використовують структурні підрозділи Міністерства оборони та  Генерального штабу ЗС України в ході розроблення рекомендацій органам військового й державного управління із зазначеної тематики.

  Крім іноземних фахівців, у Міжнародному тижні НАТО беруть участь представники державних органів виконавчої влади, органів військового управління, науки та освіти, громадськості, експерти в галузі безпеки та оборони, слухачі й викладачі університету.

  Під час відкриття Тижня про перспективи співпраці з Україною, а також політику НАТО після Варшавського саміту розповіли голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО Александер Вінніков і директор Департаменту міжнародного співробітництва та операцій Міністерства Оборони Литовської Республіки Кароліс Алекса.

  «Захід є ще одним підтвердженням того, що підтримка Альянсу України залишається непохитною. Ми продовжуємо вживати заходів для здійснення оборонних реформ. Співпраця з Національним університетом оборони України є головною передумовою реформування в секторі безпеки й оборони, тому що в системних реформах передусім потрібні зміни світогляду. Програма Міжнародного тижня пристосована спеціально до інтересів та потреб аудиторії, більшість в якій становлять офіцери українських Збройних Сил – теперішні й майбутні керівники високого рівня», – наголосив директор Офісу зв’язку НАТО, голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

  Під час XVII Міжнародного тижня НАТО учасники розглядатимуть питання, які стосуються подальшої підтримки України, реформ в оборонному секторі відповідно до Євроатлантичних стандартів, застосування стандартів НАТО для ефективного оборонного планування, довгострокової стратегії Альянсу з протидії сучасним викликам і загрозам, розвитку професійної військової освіти, а також невід’ємної складової майбутнього членства країни в НАТО – доброчесності та боротьби з корупцією.